Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

6 медици от "Пълмед" са под карантина, тестовете им за КОВИД-19 готови до дни

| обновено на 20.03.20 в 20:02

Всички 14  медици в Спешното отделение на „Пълмед“ са изследвани за коронавирус. Очакват се резултатите от референтната лаборатория в Стара Загора.

Не са направени бързи тестове. Няма такъв модел - с бързи тестове да се взимат решения. Те са много ориентировъчни и тяхната достоверност е под съмнение. Поне според повечето специалисти. Ще изчакаме резултатите от референтната лаборатория в Стара Загора. Знаете, че тя е много натоварена. Там се правят 12 теста за 24 часа. И е единствената, която е реферирана за Пловдив, Стара Загора и Бургас. Не мога да кажа точно кога ще бъдат готови резултатите. Надяваме се пробите на колегите да бъдат отрицателни, заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Димитър Димитров, директор на болница „Пълмед“, където беше установен лекар, заразен с КОВИД-19.

Болницата засега няма да бъде поставена под карантина. Помещенията на Спешното отделения се дезинфекцират, а дейността е преместена в друга сграда на лечебното заведение.

Даден е списък на РЗИ с пациентите, които са преминали пред Спешното отделение и са били контактни на заразения лекар. Проследени са и пациентите, които са преминали през Спешното отделение и са били настанени в отделения на болницата. Те също са проверени.

Чувстват се добре, нямат никаква клиника. Ще се самонаблюдават, а също и целия персонал. И при най-малкия признак на заболяване, те ще бъдат обследвани, обясни още доктор Димитров.

Лекарят от болница „Пълмед“, който е диагностициран с коронавирус е в добро общо състояние.

Той е млад човек. Смятам, че скоро ще се върне на работа, заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Димитър Димитров, директор на болница „Пълмед“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Осъдиха на доживотен затвор убиеца на Ангел Здравков в Пазарджик

Пазарджишкият окръжен съд осъди на доживотен затвор 19 годишният Николай Райчев, който преди година и половина уби 21 годишният Ангел Здравков, заради момиче. Съдът прие тезата на обвинението, че убийството е извършено умишлено по особено мъчителен за жертвата начин. Преди днешното заключително заседание , близките на убития Ангел протестира пред съда..

публикувано на 09.04.25 в 19:42

Лекар от Златоград участва в трансплантация на матка в Англия

Лекар от Златоград е бил част от екипа, осъществил трансплантация на матка на жена в Англия, която  по-късно стана майка. Доктор Петър Димитров, който е почетен гражданин на Златоград, е част от екипа на университетската болница в Оксфорд, осъществил медицинското чудо. Това съобщи във фейсбук кметът на община Златоград Мирослав Янчев и..

публикувано на 09.04.25 в 15:45

Хванаха ало измамници, излъгали баба с 13 000 лева

Двама мъже, измамили възрастна жена с 13 хиляди лева са арестувани от полицията в Пловдив. Двамата - баща и сина на 24 и 44 години са куриери в схемата на телефонните измами.  На 3-ти март те взели 13 хиляди лева, които 96-годишна баба хвърлила през терасата си след получено обаждане, че дъщеря ѝ при катастрофа е блъснала човек.   Мъжът, който..

публикувано на 09.04.25 в 15:29

Безразсъден джигит хвърчи с 209 км/ч. по междуселски път

Шофьор е засечен да кара с 209 км/ч между пазарджишките села Звъничево-Братаница-Ветрен дол, съобщи говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов.   Ограничението на този път извън населените места е 90 км/час, което означава, че безразсъдният шофьор е хвърчал със 119 км/ч. над  разрешеното.  Наказанието за това е глоба от 1200 лв. В..

обновено на 09.04.25 в 15:22

Доживотна присъда за убиеца на Ангел от Пазарджик иска Прокуратурата

Доживотна присъда без право на замяна поиска прокуратурата за 19-годишния Никола Райчев, който е  обвинен за убийството на Ангел Здравков, извършено на 29 септември 2023 година в Пазарджик . Райчев е обвинен в умишлено убийство по особено мъчителен за жертвата начин - нанесъл му е две прободни рани с нож, като вторият удар е бил фатален. Като причина за..

публикувано на 09.04.25 в 14:38