71-годишна жена от гр. Пещера е първият случай на заразен с коронавирус в Пазарджишка област.
Жената не е пътувала в чужбина и е лежала с бронхопневмония във вътрешното отделение на местната болница, разказа за Радио Пловдив кметът на общината Йордан Младенов.
Днес й е взета повторна проба, която е изпратена в референтна лаборатория.
Заради случая вътрешното отделение е поставено под карантина. Издирени са близките на жената и контактите й, те също са под карантина, уточни Младенов.
Градоначалникът допълни, че се вземат допълнителни мерки за дезинфекция на обществените места в гр. Пещера с хлорни препарати.
Засилени са полицейските патрули в града, които да следят да се спазват ограниченията, наложени от Националния щаб заради разпространението на КОВИД - 19. Униформените обикалят и 2-та ромски квартала в Пещера и предупреждават жителите да не се струпват на едно място.
Няма напрежение в града, посочи още кметът на Пещера.
Жители на Девин затвориха главния път за Смолян и Кричим в знак на протест срещу режима на водата в курортния град. С плакати "Искаме нормален живот", "Девин вода продава, а вода няма!!!", "Не искаме режим на водата", "Искаме бъдеще за Родопите" хората настояха да се направи проверка защо всяко лято градът е подложен на воден режим. Тодор..
Мнозинството видимо е стабилизирано от г-н Пеевски, а правителството ще се крепи, докато реши г-н Пеевски. Това заяви в Пловдив съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов. Темата за вота, който парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“ ще инициира, ще бъде определена най-рано през септември. Той ще..
Двата басейна на общинския плувен комплекс „Младост“ в Пловдив ще бъдат затворени от 4 август. Това се налага, за да бъде направена пълна профилактика и подмяна на водата на двете съоръжения, съобщават от общинската администрация. Големият басейн ще отвори врати за тренировки на клубовете и за посещения на гражданите на 18 август, а..
Полицията предприема засилени мерки за сигурност за футболната среща между отборите на “Ботев” – Пловдив и ЦСКА – София.Двубоят ще започне в 22:00 ч. на стадион „Христо Ботев“. Очаква се в Пловдив да пристигнат около 2000 привърженици на гостуващия отбор. Създадена е организация за съпровождане на техните автомобилите от сборен пункт на 118-ти..
Празнични тематични вечери ще представят фолклора, местните занаяти, обичаите и традиционната кухня от Девин. Празничните тематични вечери през лятото се превърнаха в традиционни. Те показват Девин и културно-историческото наследство на региона пред туристическата публика в разгара на летния сезон. Празничната програма включва изпълнения на..