Самотно живеещи възрастни хора от „Западен“ получават пакети с храни от първа необходимост по инициатива на районния кмет Димитър Колев.
Храните се разнасят от неговия заместник Димитър Караилиев и екпсерта по здравни и социални дейности Гергана Мечкарова.
Получателите са подбрани по сигнали на жители на района, след като още преди седмица на страницата на „Западен“ беше поместен призив да бъде уведомена администрацията за самотно живеещи възрастни хора.
"Всички знаем, че трябва да пазим най-уязвимите и да направим така, че те да си останат вкъщи. Затова доставяме тези пакети директно в домовете им, като сме взели всички необходими мерки за безопасност" - заяви районният кмет Димитър Колев.
Краткотраен, но пороен дъжд този следобед наводни улици, приземни етажи, гаражи и мазета в Пазарджик. Жители на града споделят в социалните мрежи, че вероятно причина за ситуацията са непочистени шахти. Екипи на пожарната в Пазарджик са реагирали на четири сигнала за паднали клони и дървета. За радост, няма пострадали, уточняват от МВР -..
Мащабна акция за почистване на Сахат тепе проведоха доброволци по инициатива на Сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и администрацията на район „Централен“ със съдействието на общинското предприятие „Градини и паркове“. По склоновете, алеите и трудно достъпните места на хълма бяха преманхнати, натоварени и извозени изсъхнали дървета и храсти...
Стотици жители и гости на Карлово се включиха в традиционния Празник на розата. Градът се превърна в сцена на красотата и благоуханията. Празникът започна с ритуален розобер е в розовите градини край Клисура с участието на гайдарски състав при НЧ „Христо Ботев“ – Калофер. По - късно в центъра на Карлово гости от страната и чужбина аплодираха..
С плакати "Не на еврото, предишната диктатура не въведе рублата! Еврото не, благодаря, избираме лева" хиляди пловдивчани се включиха в протеста на площад "Съединение" . Те изразиха опасения, че цените ще се вдигнат с приемането на единната европейска валута. Недоволните за кратко затвориха централния булевард „Шести септември“ в Пловдив и се..
Протест в защита на българския лев имаше и в Смолян. Жители на родопския град се събраха днес по обяд пред паметника на Орфей и Евридика. Те настояват за провеждане на референдум по темата. Някои от хората носеха националния флаг. Те потеглиха на шествие по пешеходната зона с възгласи: „Искаме си лева“, „Референдум“ и „Не на еврото“. Участниците..