Над 20 сигнала за паднали дървета и клони, в следствие на необичайния за април снеговалеж, са подадени в Община Пазарджик през изминалото денонощие.
„От 6 часа тази сутрин аварийните екипи отстраняват опасни за хората и за движението по улиците клони. Приоритетно са почистени вече основните пътни артерии и градските булеварди, уточни кметът на Пазарджик Тодор Попов.
„В планинските части на общината все още има слаб снеговалеж, но пътните връзки между населените места са почистени. В някои от селата в общината има краткотрайни проблеми с електрозахранването, но няма населено място без ток“, съобщи той.
Приоритетно се почистени 8-те КПП-та на областния град, надлезите и кръговите кръстовища, а след това и други отсечки, където е било необходимо, са обработени със сол.
До половин метър е снегът в родопската част на пазарджишка област Разчистването на републиканската пътна мрежа е продължило през цялата нощ. Към момента няма затворени пътища.
Няма и сигнали за бедстващи хора. В община Сърница почистването на продължава и в момента, каза кметът:
“В момента сме на втора фаза, оширяваме улиците. Около 20 см е снежната покривка. Късно снощи имаше паднали дървета по пътя Велинград-Сърница, но в момента са почистени. Агенция "Пътна инфраструктура" на няколко пъти през нощта чистят пътя Сърница-Велинград, републикански път. Имаше леко прекъсване в 5 часа сутринта, цялото захранване, които бяха към подстанция Широка поляна, Сърница-Доспат, но беше за кратко и най-вероятно бързо възстановена аварията".
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще провери напредъка на строителните работи по железопътния участък Елин Пелин – Септември. Инспекцията ще стартира на 4 март от новоизграждащия се жп тунел в района на Вакарел. След това вицепремиерът ще продължи проверката на всички 4 участъка на жп линията от Елин..
В представителната зала на Община Смолян ще бъде връчена Националната литературна награда „Николай Хайтов“. Литературният приз се присъжда през две години от Община Смолян и Съюза на българските писатели. Тази година журито определи двама лауреати - Николай Табаков със сборника му с разкази и Васил Венински със "Змейова напаст". В конкурсната..
Община Асеновград се включва в кампанията на МОН срещу употребата на наркотици. По този повод, днес в читалище "Родолюбие" в града ще се проведе среща-дискусия с ученици от асеновградски гимназии. Гости ще бъдат актьорите Александър Сано и Луиза Григорова, зам.-министърът на образованието Емилия Лазарова и началникът на районния..
Виолета Радкова, една от гранд дамите на българската съвременна живопис открива изложба в галерия „Възраждане“ тази вечер. Експозицията носи името „Копнежи ...“. В характерните за авторката благородно-златисти багри оживяват русенските къщи. В по-бледи тонове художничката създава ефирни натюрморти и интериори, в които е вплетена..
От днес започва ударното миене на централните улици в Пловдив. Заместник-кметът Иван Стоянов обяви в края на миналата седмица, че това е процедура срещу запрашаването на въздуха в града. Другите мерки на общината за по-чист въздух са озеленяването на градската система и проектът за смяна на печките с климатици.