Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски, известен със специфичното си мнение за българския футбол, както и със специфичния си изказ, се противопостави на решенията на Експертната група към БФС. Според тях, тренировките ще стартират след премахването на извънредното положение, като мачовете да се играят 20 дни след това. Според този оптимистичен вариант футболистите ще могат да тренират от средата на май, а срещите ще се състоят през юни.
Крушарски продължава да настоява първенството да бъде прекратено и временното класиране да бъде обявено за крайно, какъвто прецедент вече има в Белгия. Както сам той признава - искам така, защото ме урежда: Локомотив дотук е втори и ще придобие право на участие в Лига Европа. И допълва, че УЕФА не може да ни нарежда какво да правим.
Крушарски приема и вариант с доиграване на шампионата, но без повече да се чака. Той е категоричен, че всяко окончателно решение оттук нататък е закъсняло, включително от страна на УЕФА.
Той допълва, че на футболистите вече е трябвало да се разреши да тренират, спазвайки дистанцията и мерките, указани в новия закон. „Те са с лабилна психика и ако не тренират, накрая ще ги пращаме на 4-ти километър“, обясни босът.
Чуйте мнението на Крушарски за патовата ситуация в българския футбол в звуковия файл.
Събарянето на централната трибуна на стадион "Локомотив" започна днес. То стартира от югозападния край на съоръжението - между централната и южната трибуна "Спортклуб".. Строителните дейности се извършват от ДЗЗД "Домът на Локомотив", който бе обявен за победител в обществената поръчка на стойно ст 33 882 269,95 лева без ДДС (40 658 723,94 лв. с..
Дисциплинарната комисия на БФС наказа Локомотив (Пловдив) с общо 4 мача лишаване от домакинство и няколко тежки глоби. Причината са нанасените удари по дежурния делегат на мача със Септември. За навлизането на публика на терена в края на мача наказанието е 1 среща лишаване от домакинство, което се заменя с частично затваряне стадиона - фенове няма да..
Спортното училище „Васил Левски“ в Пловдив отбеляза своя патронен празник. Точно в 09:30 часа десетте най-добри спортисти за 2024-та година поднесоха венец на паметника на Васил Левски в двора на училището, придружени от своите тренььори. Сред официалните гости бяха зам.-кметът по спорт и младежки дейности Николай Бухалов, и олимпийският шампион Асен..
19-годишният защитник Тарек Исауи подписа с Ботев, след като изкара пробен период през януари, съобщиха от клуба. Младежкият национал на Мароко идва от френския Троа и ще започне тренировки с втория отбор на "жълто-черните". Исауи, който е роден на 23 септември 2005 година, има мачове и за националния отбор на Франция до 17 години.
Марица (Пловдив) загуби реванша от един от най-силните италиански отбори Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (21:25, 19:25, 14:25) гейма в двубой четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят се игра пред близо 2000 зрители в зала „Колодрума“. Така Марица приключи евроучастието си в историческия сезон за тима, в който отборът премина за първи път..