Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три пловдивски ДКЦ-та вече правят тестове за Covid-19

| обновено на 07.04.20 в 17:55


В три пловдивски ДКЦ-та – Второ, Пето и Седмо вече се правят тестове за Covid-19, съобщи кметът Здравко Димитров. Продължават и усилията на градския кризисен щаб за оборудването на двете общински болници Св. Мина и Св. Пантелеймон с медицинска апаратура и кадри. 

Председателят му д-р Калин Калинов отправи апел към дарители да помогнат със средства и техника на двете лечебни заведения. Той разчита и на солидарността на колегите си в помощ на двете общински болници. На този етап лекари от ДКЦ-тата са заявили готовност да бъдат командировани в двете лечебници. 

Кметът Здравко Димитров се надява общинските съветници в четвъртък да свалят тавана от 20 хиляди лева на получаваните от общината дарения в битката с КОВИД -19, защото има фирми и хора, които са готови да предоставят и по- голямо финансиране. 

Той очаква също подкрепа на сесията в четвъртък на предлаганите от администрацията му антикризисни мерки за отпадането на тротоарното право или общинските наеми в периода на извънредното положение.

Заместник – кметът по социалните дейности Анести Тимчев съобщи, че над 7 700 пловдивчани получават социална услуга, а общината е готова да осигури работни места за над 1000 души като социални работници. Освен работа, ще създадем комфорт на 1000 възрастни хора или хора в неравностойно положение, добави той. 

В момента се работи и по още социални мерки като целта е да бъдат подпомогнати над 9000 души.  Ако това се случи Пловдив ще бъде на първо място по брой на социално – обгрижените хора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Спор за жена е причината за жестокото убийство в Мадан

Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката.  Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..

публикувано на 27.11.25 в 16:59

Възстановенo е движението по ремонтиранoто Голямоконарско шосе

Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели.  Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..

публикувано на 27.11.25 в 14:14

Задържаха мъж в Пловдив, откраднал матраци за 77 000 лева

Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния.   Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

За втори път кола връхлита аптеката на ъгъла на улиците "Богомил" и "Родопи"

Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа.  Инцидентът става след като  заради  отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..

публикувано на 27.11.25 в 12:48

Издирват млада жена, откраднала стоки за 120 лв. от дрогерия

Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..

публикувано на 27.11.25 в 11:22