Лидерът на БСП Корнелия Нинова призова бизнесменът Георги Гергов да се оттегли от партията, съобщават от пресслужбата на левицата.
Социалистите от Пловдив се разграничиха Гергов, след като в сряда (22.04) в тв предаването „Тази сутрин“ той обяви, че мерките на правителството срещу пандемията са навременни и то трябва да бъде поздравено.
„Г-н Гергов твърди, че парламентът не трябва да се свиква, а министър-председателят трябва да се отчита на пресконференции. Неговите предложения влизат в сериозна конфронтация с решения на колективните органи на партията. Гергов удря в същностни политики на БСП. Ако му е останало и най-малко достойнство, трябва да се оттегли от партията“, казва Нинова.
По думите на лидера на социалистите Гергов не се съобразява с колективните интереси на партията, а гони само личния си интерес. "Да определи в кой отбор иска да играе", каза още тя.
Освен социалистите от Пловдив, несъгласие с твърденията му изразиха от местните структури на БСП във Видин, Шумен, Ботевград и Стара Загора.
Пловдив отново търси своите съвременни герои. За 14-а поредна година стартира конкурсът „Град на доброто“, който отличава хората, допринасящи със своите дела за развитието на града и общността. Откриването на кампанията тази година съвпада със старта на фестивала Plovdiv vibes . На него присъстваха зам.-кметът Николай Бухалов, основателят на фондация..
Обвиненият за безстопанственост за близо милион и половина лева бивш вътрешен министър Иван Демерджиев коментира в Пловдив, че индексацията на обществената поръчка за личните карти е изрядна. Президентът Радев определи обвиненията на прокуратурата срещу Демерджиев като атака По думите му повдигнатото обвинение от Софийската градска..
Трикратно увеличение на пациентите, ухапани от кърлежи през април в сравнение с месец март, отчитат от Спешното на Университетска болница „Свети Георги“ в Пловдив. Със затопляне на времето и пролетните дъждове нараства и популацията на кърлежи в зелените площи, а някои от тях се обработват вече за шести път. 78 са били прегледаните пациенти,..
Поставяне на камери на възлови кръстовища и прелези в Пловдив поискаха от общината представители на сдружение „Ангели на пътя“ на среща със заместник- кмета Ерол Садъков, службите по сигурността и организациите на транспорта и началника на Пътна полиция главен инспектор Красимир Нешев. От „Ангели на пътя“ са настояли за повишаване на..
Районната прокуратура в Пловдив обвини 31-годишна жена, че е нахлула в детска градина в гр. Стамболийски и е извършила непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото. Установено е, че вчера 31-годишната майка отишла до детската градина и взела по-рано детето си – 6-годишно момче. Малко..