Програма „Топъл обяд у дома в условията на извънредна ситуация – 2020 г.“ започва от днес в общините Хисаря и Перущица. Проектът е с продължителност 33 работни дни и приключва на 19 юни. Услугата се финансира от Агенцията за социално подпомагане.
По нея в община Хисаря хранителна помощ ще получават 170 крайно нуждаещи се, за целта отпуснатите средства ще са в размер на 16 269 лв. Това са възрастни над 65 години без доходи или с доход под линията на бедност за страната, самотноживеещи и в невъзможност да осигурят прехраната си; поставени под задължителна карантина с ниски доходи, хора с увреждания или със заболявания, които не им позволяват да се самообслужват.
От общината напомнят, че в края на миналата година по друга програма - за храни и/или основно материално подпомагане - е приключило осигуряването на топъл обяд за 200 нуждаещи се. Чрез новия проект подкрепата за най-уязвимите хора ще продължи и в условията на кризата с коронавируса.
“Храната ще се приготвя от външен изпълнител и ще се предоставя в еднократни опаковки „до врата“. За доставката ще се грижат екипи от служители на общинска администрация и кметствата при спазване на санитарно-хигиенните норми и противоепидемичните мерки”, съобщават от общината.
В рамките на проекта е осигурена и съпътстваща подкрепа, като с личните средства на хората в нужда без те да излизат от домовете си, ще може да им се купуват и доставят лекарства, почистващи средства и други хранителни продукти, както и да им се плащат битовите сметки.
В община Перущица от програмата „Топъл обяд у дома в условията на извънредна ситуация – 2020 г.“ ще се ползват до 120 души.
Припомняме, че в община Пловдив по този проект ще се хранят 250 човека, а в община Асеновград - 200.
Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания. Проверката на чекиран багаж – три пътнически сака, е извършена с рентген. Във всяка от чантите са били поставени по две машини за чай. След разглобяване на машините е установено, че в..
Пловдивчани са раздвоени относно обявения за днес бойкот на търговските вериги и магазини за хранителни стоки. Някои от големите магазини отвориха с по-малко клиенти, въпреки че повечето обявиха по-големи промоции на различни стоки. Призив за национален бойкот на хранителните магазини и вериги С напредването на деня обаче, не са по-малко..
От пловдивската полиция уточниха, че сигналът за удар между два автомобила преди надлеза на АМ "Тракия" е получен към 15 ч. днес. В болница за прегледи е откарана водачката на едната от колите. Тя и другият шофьор са изпробвани за употреба на алкохол, резултатите са отрицатели. Местопроизшествието е запазено до приключване на медицинските прегледи..
Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на МП Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания. Това е настанено при щателна проверка, включително с рентген, на чекиран багаж – три пътнически сака на български гражданин, пътуващ за Лондон. Във всяка от чанти бяха добавени по две..
Община Пловдив обяви обществени поръчки за санирането на 18 жилищни сгради в „Южен“ и „Източен“. Финансирането е по програмата за безплатно устойчиво обновяване на жилищния фонд. Стойността на поръчката за район „Източен“ е 18 740 105 лева, а за район „Южен“ – 12 418 981 лева, като цените са без ДДС. Крайният срок за подаване на документи е 19..