От полунощ 13-те КПП-та на входно-изходните артерии на Пловдив, както и на останалите областни градове бяха премахнати.
Вече няма да се събират декларации, а по магистралите ще има патрули само на Пътна полиция. Те ще следят движението и дали водачите спазват закона и шофират разумно.
Пунктовете бяха организирани, за да ограничат влизането и излизането в и от областните градове като част от мерките, за да се ограничи разпространението на епидемията от коронавирус.
От днес заведенията могат да приемат клиенти, но само на терасите и градините си, и то при спазване на противоепидемичните мерки.
Разстоянието между масите трябва да е поне 1,5 м, на всяка маса могат да стоят не повече от 4-ма души, а обслужващият персонал трябва да е с предпазни ръкавици, шлемове или маски.
Отпада идеята за чудовищния комплекс в кв. Филипово в Пловдив със 75-метровите сгради. Това съобщи на страницата си във фейсбук общинската съветничка от ПП-ДБ Веселина Александрова. Комисия отхвърли засега изграждането на небостъргачи в кв. Филипово "След като не го допуснахме до сесия, очаквахме, че кметът ще внесе повторно предложението и..
С архиерейска света литургия и панихида в памет на Апостола на свободата Васил Левски започна възпоменателното отбелязване на 152 години от неговата смърт в родния му град Карлово. На този ден през 1873-та Дякона е обесен в покрайнините - тогава - на София, близо до днешния паметник, издигнат в негова чест през 1895 г. В храм „Успение на св...
Само за два дни при проведената Специализирана полицейска операция в Пловдивска област за водачите на товарни автомобили са санкционирани 4-ма шофьори за износени гуми. Други четирима водачи са карали камиони с изтекъл срок на техническия преглед, двама души са били с нередовни пътни документи, а 3-ма са глобени за неизправни светлини – съобщи..
Стартират безплатни профилактични прегледи в населените места от община Пазарджик. Съвместната кампания е на МБАЛ-Пазарджик и Общината. Прегледите започват на 25 февруари от 9 ч. в здравната служба на село Ивайло. Всеки месец лекари от МБАЛ-Пазарджик ще правят профилактични прегледи в различни населени места. „Инвестицията в..
3000 лева глоба ще бъде наложена на мъж, дрифтил по Коматевско шосе. Опасното шофиране е било заснето и качено в социалните мрежи, след което полицията е открила шофьора на Лексуса. На 36- годишния мъж е съставен акт и му е отнета шофьорската книжка за една година.