Пловдивчанката Анелия Александрова, която от Дания разказва за ученето онлайн по време на епидемията от коронавируса. Питаме и как опитът на Европа помогна на част от българските училища и университети с платформа за дистанционно обучение „Данлинк”. Тя е нейно дело и се прилага от години в училищата в Копенхаген.
Анелия Александрова каза, че тя е платформата е много близка до обстановката в класната стая. "Дава се възможност на учителите да ползват "Данлинк" безплатно, докато има криза с коронавируса и децата се обучава само дистанционно.", каза Александрова. Тя посочи, че в Дания дистанционното обучение съществува от много години.
"Опитът показа, че е важно да се прилагат и комбинират на практика няколко педагогически метода. Не е достатъчно само един урок, който да се преподава, важна е и атмосферата, която да се продължи и да има контакт между учителите и учениците. Важно е учениците да не са само слушатели, а и да си помагат един на друг, да са в социална среда", посочи още създателят на платформата. Тя е може да се открие на адрес: https://online.danlink.bg/
По повод на изпитите в електронна среда в Дания: "Аз преподавах в академия за дистанционно обучение. Това е на ниво бакалаври и магистри. Преди 10 години започнахме с този вид дистанционни изпити. Сега съм в ситуация, да бъда квестор на бакалаври, на два изпита ще съм квестор, и те ще се проведат в две различни вуз-а, но и двата ще са онлайн. Гаранцията да не се преписва и да няма плагиатство, е да се работи по проектна работа. След това се дава оценка на поставената задача, но в Дания има и изпит, който сам по себе си е представяне на изпитната работа. Също така има и устни изпити, където се отговаря на зададен въпрос."
Kак да насърчим повече оптимизъм в нашите деца? Или, по-реалистично, как да ги предпазим от песимизма? Започнахме тази тема още в сезон 2 в разговор с психолога Донка Дойчева-Попова . Сега ви представям една изпробвана икономическа техника, която ще ви покаже, че има фактори за успех, които са изцяло във ваша власт. За да я използваме, се налага да..
Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър Одажиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември. Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура. Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк...
Все повече започва да се утвърждава идеята, че блокирането на политическия процес в България е заради т.н. "домова книга", това мнение изрази в програма "Ден след ден" политологът Георги Киряков. Според него целта е да не се възможност на хора различни, от лансирани от ГЕРБ и ДПС-Ново начало да бъдат министър-председатели. Каква е..
Румъния и България могат напълно да се присъединят към европейското Шенгенското пространство с отворени граници от януари 2025 г., съобщи унгарският вътрешен министър Шандор Пинтер на неформалната среща на вътрешните министри България, Бумъния, Австрия и Унгария в Будапеща. Окончателното решение ще бъде взето през декември. Юлиана Николова от Портал..
"При 20 години посетих лаборатория в Института по демографски изследвания "Макс Планк" в Германия, където работех. Там имаше много интересен експеримент - понеже хората живеем стотина години, а те искаха трябва да се изследват моделите на живот, на смъртност, зависимостите статистически и математически, изследваха зелени еуглени. Мисля си, че ние тук..