Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обновената детска градина в Ново село отвори врати

Над 30 деца прекрачиха прага на обновената детска градина в Ново село в първия й работен ден днес след затварянето на детските заведния заради коронавируса. 

“Родителите могат да бъдат спокойни, че в детската градина в Ново село може да се осигури дистанция дори в двора, защото е огромен и с много съоръжения за игри. Може да се каже, че всяко дете ще има своя люлка или катерушка, защото са десетки”, коментира във фейсбук кметът на Стамболийски Георги Мараджиев, който заедно с кмета на селото Иван Стойчев и директорката на детското заведение Мария Дудова посрещаше сутринта всяко дете с българско знаменце. 

Ремонтът и новите съоръжения са финансирани по проект за 1, 2 млн. лв. Освен люлките и катерушките, в просторния двор са изградени мини футболно игрище, детска сцена, пясъчници, беседки и масички с пейки. 

Пътят за влизане и излизане от детската градина е обозначен със стрелки. За приема на децата вътре е осигурено измерване на температурата, а персоналът работи с маски и ръкавици. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Община Пловдив прекратява договора за 8 линии от градския транспорт

Община Пловдив изпрати уведомление до фирмите превозвачи от градския транспорт за прекратяване на договор от 2021 година за пътнически  превоз по градски автобусни линии с номера 4, 10, 12, 20, 22, 24, 27 и 93 от общинската транспортна схема.  Причината – констатирани нарушения на поетите задължения за извършване на обществената услуга от страна..

публикувано на 20.02.25 в 09:53

Пловдивчани продължиха с пазаруването при втория бойкот

Въпреки обявения втори ден на бойкот на хипермаркетите и призивите за подкрепа на малките магазини пловдивчани продължиха да пазаруват.  Рано сутринта дори имаше опашка пред един от хипермаркетите на "Пещерско шосе" преди да отвори.  В съседния хипермаркет паркингът вече се запълваше и доста хора влизаха и излизаха от него – някои с..

обновено на 20.02.25 в 09:37

До минус 17 градуса падна температурата в Чепеларе

Минус 17 градуса е измерената температура в Чепеларе към 5:00 часа тази сутрин, съобщиха от  Метеорологичната станция на връх Рожен.  На върха температурата е била минус 16 градуса, а снежната покривка е 63 сантиметра, информира БТА.  От Областно пътно управление съобщиха , че пътищата в област Смолян са изчистени и осолени, а движението се извършва..

публикувано на 20.02.25 в 09:36

Мъж пострада при пожар в Елшица

72-годишен мъж е пострадал при пожар в жилищна сграда в панагюрското село Елшица.  На място е изпратен един пожарен автомобил от местната противопожарна служба.  Най-вероятно огънят е тръгнал от неизправна газова бутилка, тъй като са унищожени редуцир вентила на газовата бутилка и газов котлон.  Пострадалият е с 20% изгаряния от втора степен на..

публикувано на 20.02.25 в 09:33

Втори бойкот на големите хранителни вериги

Втори  бойкот на големите хранителни вериги и високите цени в тях е обявен за днес в страната.   Призивът на организаторите на бойкота този път е да се подкрепят малките магазини и българските производители.  Въпреки това обаче пловдивчани пазаруваха нормално за ранните сутрешни часове, показа репортерска проверка.  От днес на територията на цялата..

обновено на 20.02.25 в 08:47