“От днешна гледна точка, връщайки се два месеца назад, тези мерки изглеждат абсолютно пресилени и ненужни“, коментира доктор Стойчо Кацаров.
Обяснението е, че този вирус беше неизвестен за целия свят.
„Не можем да сме сигурни, че няма да има втора вълна от тази инфекция, защото ни липсва яснота каква е истинската ситуация в момента. Виждате, че и мерките са хаотични. Колко пъти ставаме свидетели на издадени заповеди, корекция, а дори и отмяна в рамките на ден. Държавният здравен инспектор доцент Кунчев казва, че още дълго време ще се носят маските на закрито. Добре, а можем ли да обясним как се носят маски на закрито, когато се отварят ресторантите? Как се консумира в ресторанта с маска?“, коментира още доктор Кацаров.
Той препоръча на хората да не се страхуват от Covid-19, но да имат едно наум, тъй като не всичко около този вирус е ясно.
Цялото интервю с доктор Стойчо Кацаров можете да чуете в звуковия файл.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..