Втори случай на прегазена жена на тротоар в пазарджишко. Пострадалата е 74-годишна от село Овчеполци, блъсната от пиян шофьор, чиято проба е показала 3.40 промила алкохол.
Тя е докарана в Спешно отделение на МБАЛ-Пазарджик, но се е наложило да бъде преместена в анестезиология за интензивно лечение. Жената е приета с фрактури на подбедрицата и таза. Претърпяла е ортопедична операция. След като се е оплакала и от силни болки в корема се налага намесата и на хирургичен екип. Заради нестабилна хемодинамика пациентката е преведена в реанимация за наблюдение. Състоянието и остава нестабилно. Има опасност за живота й, съобщават от болницата.
Тази нощ е починала втората жена от Дебращица, която заедно с други три, също беше прегазена на тротоар на 24 май. Тогава автомобил се вряза с висока скорост в четири възрастни жени и уби на място една от тях. 69-годишната жена беше приета в Спешно отделение в критично състояние с тежка черепно-мозъчна травма и други наранявания по тялото. Тя претърпя неврохирургична операция на главата и в продължение на седмица беше в медикаментозна кома и на апаратна вентилация.
„За съжаление травмите и бяха несъвместими с живота, а уврежданията много тежки“, заяви д-р Харизанов от болницата в Пазарджик.
На лечение в Хирургично и Ортопедично отделение остават още две жени , които също пострадаха при катастрофата, при която на място загина 76-годишна жена. И двете претърпяха по две операции и ще останат на лечение в болницата най-малко един месец.
Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..
На летище Пловдив президентът Румен Радев присъства на пристигането на първия екипаж от Унгария, който ще се включи в гасенето на пожарите у нас. Вертолетът кацна малко преди 19 часа, а час след това кацна и още един. Днес се очакваше да пристигнат още два вертолета, но все още не се знае кога ще стане това. Техниката за справяне с пожарите е..
Първият хеликоптер за борба с пожарите, идващ от Унгария, кацна на летище Пловдив. Поетапно ще пристигнат и другите, каза в Пловдив зам - министърът на МВР Тони Тодоров. 97 пожара горят в момента. По - сериозните са в Долнотракийската низина, в района на Сакар, в Стрмяни, също край Лесово, Ямболско и на много други места, добави Николай Николов,..
Първите екипи с летателна техника по механизма на ЕС пристигат на Летище Пловдив тази вечер от 18 зо 21 часа. Това са вертолети от Румъния, Унгария и Гърция. Два самолета от Швеция ще пристигнат утре, понеделник, по обед. За посрещането им на летище Пловдив пристигат президентът Румен Радев и ресорният вицепремиер и министър на транспорта и..
От 14:00 ч. до 19:00 ч. днес се ограничава трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала (АМ) „Тракия“ в участъка от Стара Загора до София, в платното в посока столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Мярката се предприема пилотно предвид много интензивния трафик в края на седмицата в посока от морето към София..