По думите му този опит е неуспешен и няма как да успее. "В този списък виждаме все познати имена, но той не дава заявка за сериозно разследване. Ако искаха досега да направят такова разследване, да са го направили".
Журналистът припомни, че преди 8-9 месеца бившият главен прокурор Сотир Цацаров разпореди на ДАНС да изкарат информация за офшорни фирми и сделки, но нищо не се чу. Подобна съдба имаха и други шумно оповестени операции на прокуратурата.
"Защо по-добре не разследват други списъци, обявени публично? Тефтерчето на "цар" Киро, в което се споменава Менда Стоянова, сега председател на Парламентарната бюджетна комисия и член на ръководството на ГЕРБ, и която сега се появи и в списъка на Васил Божков? Преди това имаше и друг списък в тефтера на Филип Златанов с хора, които трябваше да бъдат "ударени". Който изчезна мистериозно на път за прокуратурата и в който фигурираха интересни съкращения като Б.Б, Цв.Цв. и др.", припомни Огнян Стефанов други шумно оповестени акции.
По думите му действията на прокуратурата издават паника и понеже са свързани с властта и политиката, трябва да прехвърлят фокуса на общественото внимание към нещо друго.
Огнян Стефанов коментира и т.нар. "комиксова история" на Васил Божков. "В нормалните държави такъв скандал, в който едър бизнесмен си пише есемеси с финансовия министър, би разтърсил правителството и ще хвърчат оставки. У нас обаче главният прокурор дори заявява, че не е чел въпросната комуникация и други прокурори са го информирали, че няма смисъл да се завежда дело. Това е несериозно и обидно", коментира реакцията на прокуратурата разследващият журналист.
Според Огнян Стефанов моделът отново е "моделът КОЙ" на срастване на политически кръгове във властта с престъпни кръгове в бизнеса. "Но имам усещането, че ще има политически трус в държавата. Ако имаме истинско гражданско общество, това отдавна щеше да се случи. 20 000 души ако бяха излезли пред парламента за 2 дни, щеше да има дело за човешкия боклук, а не за този в Плевен, Враца и други градове".
Цялото интервю на Антоанета Петричанска с журналиста Огнян Стефанов е в прикачения файл.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...