Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Само за един ден:

202 нарушения на скоростта от автобуси, маршрутки и таксита

Снимка: Пресцентър на ОД на МВР Пловдив

202 нарушения на скоростните режими, извършени от шофьори на автобуси, маршрутки и таксита само днес, засече Пловдивската полиция при масирана проверка. 5-ма от проверените останаха без книжки за неплатени глоби - четирима от тях са таксиметрови шофьори  с множество нарушения и неплатени глоби за тях, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР Пловдив.

Засиленият контрол на превозни средства от обществения превоз обхвана 694 шофьори на автобусни линии. Констатирани са 553 нарушения по Закона за движение по пътищата. Съставени са 84 акта за установяване на административно нарушение и 233 глоби по фиш. В 9 от случаите става дума за преминали при забраняващ сигнал на светофарната уредба. 8 от шофьорите пък говорили по мобилен телефон без хендс фри. 

При проверката на таксиметрови шифьори се оказало, че 11 не са използвали обезопасителен колан, а при 19 пътните документи не били редовни, за което получили акт. Други 14  акта са съставени на шофьори с неизправни превозни средства.. 23 са актовете за  други  нарушения на пътя.

За неспазване на пътни знаци и неправилни маневри са съставени 68 глоби с фиш.  96 фиша са написани за неправилно паркиране и престой, а 69 -  за други нарушения. 

Проверените шофьори на превозни средства от обществения транспорт за превоз на пътници са 113 броя.  Констатирани са 45 нарушения и са съставени 32 глоби и 13 акта за административни нарушения. 

На 28 от проверените на място са връчвани и електронни фишове за вече извършени нарушения.  



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Част от картините, подредени в ГДК

Пловдив получи дарение картини от колекцията на Иван Гарелов

Община Пловдив получи като дарение 10 картини от личната колекция на журналиста Иван Гарелов. Дарението направи неговата дъщеря Калина Гарелова. Творбите са на едни от най-значимите български художници, свързани с Пловдив - Енчо Пиронков, Йоан Левиев, Димитър Киров, Ангел Василев, Атанас Хранов и други.По волята на дарителя картините ще попълнят..

публикувано на 10.11.25 в 11:57

Четирима нападнаха и убиха мъж с патерици в Карлово

43-годишен мъж от Карлово е задържан за 72 часа за убийство на 50-годишен трудноподвижен карловец. Тежкото престъпление е станало в петък след побой в подбалканския град. Участвали са и още трима мъже – на 36, 49 и 38 години. Групата била в района на жп гарата в Карлово. В същото време трудноподвижният мъж бил в чакалнята на гарата и се..

публикувано на 10.11.25 в 11:33

Голяма ВиК авария наводни улици в "Тракия"

Голяма ВиК авария наводни сутринта улици в район „Тракия“ и остави няколко блока без вода. Аварията е на магистрален водопровод в района на бл. 94 и е възникнала в 3 вечерта. Живеещите там са без вода. Според жители на района тя е спяла още в 5 сутринта. Възможни са прекъсвания на водоподаването и на високите етажи в града.  Заради аварията..

обновено на 10.11.25 в 10:39

Консултират безплатно пациенти с диабет в болница "Пловдив"

Безплатно консултиране и обучение на пациенти сдиабет по проблемите на заболяването ще се проведат тази седмица в Университетска болница за активно лечение "Пловдив", от 10 до 14 ноември. Поводът е Световният ден за борба с диабета - 14 ноември.  Организатор на консултациите е Отделението по ендокринология, съобщават от лечебното заведение и..

публикувано на 10.11.25 в 07:24

Отварят за автомобили и бусове пътя Девин-Кричим

От днес отварят частично за движение пътя Девин-Кричим , съобщи зам.-областният управител на Смолян Красимир Даскалов след инспекция на ремонтните дейности.  На 10 ноември отварят частично пътя Девин - Кричим Припомням, че движението беше напълно спряно заради пропаднала каменна плоча. Това се случи след като проливните дъждове през май..

публикувано на 10.11.25 в 07:11