10 са новорегистрираните към момента случаи на Covid-19 в Пловдивска област.
Пет от тях са в град Перущица, като всички те са контактували с вече заразен мъж. Това са две жени на 57 и на 29 години, две 15-годишни момичета и младеж на 24 години. Нито един от тях не е хоспитализиран. Всички те живеят на една улица. Пасторът е настанен за лечение в пловдивската болница "Свети Георги".
Издадени са предписания на още 20 жители на квартала. В Перущица полицейското присъствие е засилено, няма затваряне на квартала, но се следи за спазване на предписанията от РЗИ и карантината. Започнала е дезинфекция.
За денонощието са регистрирани и два случая от Раковски –мъж на 51 години и съпругата му на 46 години. Те са в добро състояние, не са в болница, но също имат връзка със заразените от Перущица.
Други двама от новорегистрираните положителни на коронавирус са жена на 45 години и мъж на 47 години от град Пловдив, които са изследвани като контактни на заразени от Доспат.
От Пловдив има още една болна жена, на 60 години, която е в МБАЛ “Свети Пантелеймон". Те е била изолирана при постъпването в здравното заведение и няма риск за останалите болни и персонала на болницата.
Общият брой на пациентите с коронавирус в Пловдивска област достигна 120. От тях в общините: Пловдив – 63, Карлово – 2, Кричим – 3, Хисар – 2, Родопи – 33, Стамболийски – 5, Калояново – 1, Перущица – 8, Раковски - 3. Оздравелите пациенти са 93. Към момента под карантина в област Пловдив са 1303 души.
Близо 50 души се събраха пред сградата на Община Пловдив в протест срещу въвеждането на еврото в България. "Идеята, която ни води тук, е запазване на българския суверенитет. Това става чрез запазване на българската валута, българския лев, каза пред журналисти пловдивският депутат от "Възраждане" Емил Янков. Той добави, че протестите им ще..
74-годишен мъж от пловдивското село Войводиново е задържан за 72 часа, след като се заканил да убие 50-годишния си съсед и го прострелял с незаконен револвер в крака. Случаят е от 31 май, когато между двамата съседи започнала разправия. Възрастният стрелец се подразнил от шума, който вдигал комшията му заради разтоварване на дърва за огрев пред..
Част от окачен таван на кабинет в музикалния корпус на СУ "Любен Каравелов" в Пловдив падна по време на час на 10. б клас. Няма пострадали, увери директорът на учебното заведение Ивайло Димов. Той е реагирал бързо и е извел веднага учениците от клас. След като всички са напуснали стаята конструкцията на тавана е продължила да пада. Директорът..
Окръжна прокуратура – Пловдив повдигна обвинение срещу анестезиолога д-р Пламен Мандев за причиняване на смърт поради немарливо изпълнение на професионалните задължения. Обвинението е във връзка със смъртта на 6-годишния Ангел от Белащица, който почина след четиричасово дентално лечение под пълна упойка в пловдивската клиника „Медикус Алфа“...
Категорично несъгласие с предложението на Министерството на правосъдието за отпускане на 5 милиона и 300 хиляди лева от януари догодина обявиха на протест от Адвокатската колегия в Пловдив. Те настояват за незабавно отпускане на средства, с които да се изплатят забавените с месеци хонорари на служебните защитници, както и за удвояването на тези..