Полицията залови две жени, опитали неуспешно да ограбят бензиностанция на изхода от гр. Асеновград в посока към с. Бачково.
Обирът е извършен около 4 часа тази сутрин, като в обекта се намирала само дежурната служителка. Тя обяснила, че докато била зад касата, близо до рафтовете с цигари, изведнъж нахълтала непозната жена с маска на лицето. Агресорката бързо прескочила в касовото помещение и грабнала наличните пари - общо 3 374 лева.
След като избягала, служителката алармирала полицията с паник бутона.
Незабавното разследване обаче разкрило неочаквана развръзка - обирът е бил предварително замислен заедно с продавачката.
Установено е, тя и крадлата с маската предварително се уговорили да откраднат парите и да си ги разделят.
Двете живеели заедно на квартира, но напоследък имали финансови затруднения. При обиска на жилището им е намерена част от откраднатата сума, като от нея липсвали 200 лева.
Двете жени са били колежки в същата бензиностанция.
Случаят е поет от прокуратурата.
Безплатни прегледи през целия месец юни ще се извършват в Клиниката по лицево-челюстна хирургия на УМБАЛ „Свети Георги“. В прегледите ще се следи за патология на меките тъкани в устната кухина, както и по кожата на лицето и шията. Специалистите ще извършват оценка и консултация при съмнения за доброкачествени и злокачествени образувания,..
В Калофер днес е кулминацията на проявите, посветени на 149-та годишнина от героичната гибел на Христо Ботев. Денят на Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България ще започне с военен ритуал, с който ще бъде изнесено знамето на Ботевата чета от родната къща на поета. След това пред паметника на Ботев ще се състои митинг-поклонение..
Общината ще осигури на семействата, пострадали от вчерашния пожар в пловдивския квартал „Прослав“ контейнери тип лодки, с които да бъдат изнесени унищожените от огъня мебели и друга покъщнина, каза за Радио Пловдив кметът Костадин Димитров. Припомнямe, около 14 30 часа е избухнал пожар, който е обхванал 4 жилищни сгради и помощни стопански..
Медицински специалисти в Пловдив отново излизат на протест с искане за достойно заплащане, подобряване условията на труд за по-добра грижа към пациентите. Организатори и участници са настоящи и бъдещи лекари, медицински сестри, акушерки, лаборанти, рехабилитатори, кинезитерапевти, лекарски асистенти и други специалисти по здравни грижи. Протестът..
Ограничено е движението в посока София в ремонтирания участък на АМ „Тракия“ в област Пловдив за полагане на хоризонтална маркировка. Трафикът в 11-километровата отсечка се извършва двупосочно в платното за Бургас, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Включването към АМ „Тракия“ от Цалапица в посока София се осъществява по обходен маршрут:..