Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Свикваме в България да не си говорим за политика

Снимка: личен архив



"Не е нормална ситуацията – от гледна точка на онова, което би трябвало да се случва като процеси в политиката. В България определено свикваме да не си говорим за политика и да не се прави публично политика, тя да се контролира и обсъжда от гражданите. А се занимава с този тип дейности – какво и как си пишат, и си говорят политиците с бизнеса", това заяви в интервю за Радио Пловдив Татяна Буруджиева, политолог и преподавател в СУ „Климент Охридски“, която коментира SMS-те, които показа Пламен Бобоков.

Тя подчерта, че винаги, когато говорим за демокрация и демократично общество, трябва да сме много чувствителни за разделението – не само на властите, но и на бизнеса от държавата.

Предсрочни парламентарни избори няма да има

"ГЕРБ ще се стреми да не отслабва позициите на партията преди избори. Което означава – те няма да вървят към смяна на министри, ако не стане нещо драстично. Няма да вървят към поддържане на напрежение, а напротив – ще задоволяват искания", каза още доцент Татяна Буруджиева.


Цялото интервю с Татяна Буруджиева можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Да помогнем на сина на Геракси Гераксиев - Анастас

Семейството и приятелите на художника Геракси Гераксиев набират средства за спешна трансплантация на сина му Анастас.  В началото на 2024 година творецът от Асеновград ни напусна преждевременно. 19 - годишният Анастас Гераксиев се нуждае от трансплантация на бъбрек в Турция. Необходими са 20 000 евро за операцията, която е насрочена за..

обновено на 23.10.25 в 18:53

Доброволци сбъднаха мечтата на самотна майка с три деца

Доброволци ремонтираха за три дни общински апартамент в Пловдив, предоставен в окаяно състояние на самотна майка с три деца. Тя получава жилището в район Южен след шестгодишен живот по квартири. За ремонта му се ангажира Лео Кадели, който успява да организира около 70 души и чрез неговата платформа „Приятели, помагайте“ ремонтират жилището. В..

публикувано на 23.10.25 в 16:18

Национализация на "Лукойл Нефтохим" не е добра идея

"Ако ЕС се присъедини към санкциите на САЩ срещу руските компании "Лукойл" и "Роснефт", тогава наистина ще възникне проблем заради собствеността на "Лукойл Нефтохим" в България, каза икономистът и бивш депутат от ДБ Владислав Панев. Той определи като основателни опасенията, изразени днес от премиера Желязков. Владислав Панев припомни, че  по закон..

публикувано на 23.10.25 в 15:42

платена публикация
Националната образователна кампания „Пресичам безопасно с TEDI” гостува в Пловдив

21. 10 .2025г. – За шеста поредна година образователната кампания „Пресичам безопасно с TEDI” гостува в Пловдив. Домакин на инициативата бе ОУ "Алеко Константинов", където първокласници придобиха ценни знания за пътната безопасност от представители на Главна дирекция „Национална полиция“. Техен верен спътник в уроците бе и мечето TEDI...

обновено на 23.10.25 в 11:03
Георги Харизанов

Първият евробюджет ще увеличи напрежението във властта

Политическа власт – от намерения за преформатиране към реална ротация. Какво да очакваме, след като официално от ГЕРБ–СДС и ДПС – „Ново начало“ обявиха курс към редовен кабинет до края на мандата? коментира в програма "Точно днес" политическият анализатор Георги Харизанов. "Като че ли имаше нужда да се припомни около кого е сформирано това..

публикувано на 23.10.25 в 10:08