Спартак победи с 2:1 Родопа в първата си контрола

Спартак (Пловдив) победи Родопа (Смолян) с 2:1 в контрола
Снимка: ПФК Спартак Пловдив 1947

Спартак (Пловдив) започна с победа серията от контролни срещи в подготовката за участие в Трета лига. „Гладиаторите“ победиха с 2:1 тима на Родопа (Смолян) в мач, игран на стадион „Пловдив“.

Първото полувреме бе равностойно и двата отбора не успяха да си отбележат гол.

Втората част започна силно за Спартак и в 58-ата минута Кирил Георгиев със страхотен удар от 30 метра откри резултата.

В 63-ата минута гостите от Смолян изравниха с попадение на Теодор Стефанов.

В 75-ата минута Кирил Георгиев напредна от ляво, центрира и Любо Цеков с глава вкара за 2:1 и донесе победата на „гладиаторите“.

И в този мач треньорът Стефан Учиков пусна в игра юноши от набор 2004 – Станислав Василев, Цветан Вълчинов, Божидар Колев и Кристиан Милушев.

Следващата контрола на Спартак (Пловдив) е срещу тима на Борислав (Първомай).

Съставът на Спартак: Александър Витанов, Георги Чичев, Атанас Бучов, Христос Доков-к, Николай Парнаров, Пейо Батинов, Кръстьо Милев, Митко Илиев, Светослав Читаков, Мартин Симеонов, Кирил Георгиев (Станислав Василев, Цветан Вълчинов, Божидар Колев, Кристиан Милушев, Давор Илиев, Мариян Гиров, Любомир Цеков)

Програма за лятната подготовка на "Ботев"

"Ботев" (Пловдив) започва летния си лагер преди сезон 2024/25  в 18:00 часа днес. Малко повече от две седмици след последния двубой за миналата кампания, футболистите и треньорския щаб ще се съберат отново, като вече е ясна и програмата за предстоящите седмици.  "Ботев" ще се подготвя на своя футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в периода 10 – 23..

публикувано на 10.06.24 в 16:15
Петър Андреев

Оперираха Петър Андреев, аут е до края на годината

Футболистът на "Локомотив" (Пловдив) Петър Андреев претърпя успешна операция. Той се контузи по време на срещата с ЦСКА-София, като диагнозата му бе частично скъсана предна кръстна връзка. Тежката травма ще го извади от игра до края на календарната година, съобщават от клуба. През последния сезон Петър Андреев изигра общо 30 мача за "черно-белите"..

публикувано на 10.06.24 в 15:11
Александра Начева

Александра Начева четвърта на Световното в Рим

Българските състезателки се разминаха за малко с медалите във финала на тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в Рим. Александра Начева завърши на четвърто място с 14.35 м, а Габриела Петрова остана шеста с 14.16 м. Начева направи фаул от първия опит, но във втория скочи 14.35 м, което е неин личен рекорд. 22-годишната състезателка..

публикувано на 10.06.24 в 11:34
България с престижно равенство срещу, Словения

България направи 1:1 като гост на Словения

Словения и България завършиха при резултат 1:1 в приятелски мач на стадион "Стожице" в Любляна. Илиан Илиев направи шест промени по състава си спрямо контролата с Румъния в Букурещ, завършила 0:0, като дебют с националната фланелка направи футболистът на Славия Ертан Томбак. Срещата започна отлично за родните национали, като още в третата минута Кирил..

публикувано на 08.06.24 в 22:41
Снукър шоуто бе незабравимо

О‘Съливан победи Хигинс в снукър шоу в "Колодрума"

Рони О’Съливан победи Джон Хигинс в демонстративен мач по снукър пред над 1000 зрители в пловдивската зала „Колодрума“. Седемкратният световен шампион О’Съливан надделя с 5:3 фрейма.  Преди същинското шоу, звездите изиграха и един фрейм на двойки, като Велиан Димитров партнираше на О’Съливан, а Максим Костов бе в отбор с Джон Хигинс. Този дуел бе..

публикувано на 08.06.24 в 11:35