Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Човечеството е в опасност от COVID 19, но не реагира адекватно


„Бия тревога и предупреждавам за самообучение на коронавирусите“, позицията е на проф. Христо Смоленов, изследовател и експерт по антитероризъм.

" Ковид 19 е една голяма загадка. В самото начало на пандемията, когато още  нямаше истерия по този въпрос, аз заявих, че в случая става въпрос за нещо много жестоко, патогенно-модифициран организъм се разпространява с вредителска цел от патогенно-модифицирани елити, които управляват света в интерес на своята либерална демокрация. Обществото се доминира от власт на големите крадци, които има какво да грабят, да замаскират, да отклоняват вниманието, да манипулират съдбите на човечеството, което се е превърнало  в общност в насипно състояние“, заяви  проф. Христо Смоленов. 

Смоленов уточни, че  изследва процеса като учен, който  е специалист по логика и методология на науката – занимава се  с решения в нестандартни ситуации. Има поне два щама на вируса, който има способност да се самообучава, да се адаптира в човешкия организъм на базата на масова атака. Впечатлен е от героичния опит на българската национална държава, когато слушаше Оперативния щаб и ген. Мутафчийски. Убеден е, че ще дойде време да се извиним на ген. Мутафчийски, защото мерките трябва да продължат, и да се спазват строго.

„За съжаление този патогенно-модифициран елит се е вкопчил в снагата на едно объркано човечество, като изповядва идеите на отворено общество, но се получава разпорено, отровето общество, което не е способно да мисли за запазване на своите хора.“

Кой печели от COVID 19?

„Над 300 милиарда долара са инкасирали най-богатите, хипер олигархични структури, за които говоря, като патогенно-модифицирани. Същите тези държат в свои офшорни компании над един трилион  долара. Това са пари, които не са влезли реарно в икономиката. Перверзията наречена либерална демокрация, която започна с т.н. Нов световен ред преди 30 години, беше определена от папа Йоан Павел ІІ, като най-голямата опасност за човечеството. Твърдеше, че е по-опасна от комунизма. Каквото и да говорят хората, става въпрос за пари", каза още проф. Смоленов.

Интервюто с проф. Христо Смоленов е в звуковия файл.  




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Петя Георгиева, ИПИ

36% от завършилите медицински сестри работят в болниците

Едва 36% от завършилите направление „Здравни грижи“ в Медицинския университет в Пловдив работят като медицински сестри и акушерки. Това показват данните на самия университет, съобщи Петя Георгиева, старши икономист от Института по пазарна икономика. Според нея в България има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри, за да се..

публикувано на 16.05.25 в 17:04

Действията на президента са саботаж, популизъм и лицемерие

Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради решението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова да не допусне искането му за референдум. В политическите среди се режисират сценарии, които целят да задушат важните теми в обществото, заяви президентът Радев. Манипулациите, че предложеният от него референдум е срещу..

публикувано на 16.05.25 в 16:42

Искаме увеличение на заплатите в музеите и галериите

Директорът на Природонаучния музей в Пловдив Огнян Тодоров изтъкна в интервю за Радио Пловдив основните искания на протестиращите музейни специалисти. " Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%" - заяви Тодоров. Огнян Тодоров, който е и председател на Сдружението на..

публикувано на 16.05.25 в 15:39

Необходим е дълбок структурен анализ за ситуацията в БНР и БНТ

След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..

публикувано на 16.05.25 в 11:06

Младите не могат да компенсират излизащите от пазара на труда

До шест месеца трябва да е готова Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България. Това реши в сряда Народното събрание, като натовари със задачата министерствата на социалната политика и финансите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите. Какви са тенденциите за..

публикувано на 15.05.25 в 17:01