Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мирослава Кацарова се връща на сцената с "Боса нова в градината"

Тримесечна пауза от сценични изяви зараде пандемията се време на носталгия по предишния ритъм, но и време за наместване на мислите и работа по нови проекти, включително Джаз феста през месец ноември, сподели в разгово за предаването "Точно днес" Мирослава Кацарова.

В събота, на 12 септември,  тя ще представи програма с името на новата си песен "Боса нова в градината" в двора на Драматичния театър в Пловдив. Заедно с Мирослав Турийски- пиано и Младен Димитров- ударни. 

Работата по песента Мирослава Кацарова определя като "пристъп на носталгия към музиката и живеенето през 20 век. Тя е рефлексия на убедеността, че красивото се слива с доброто".

Всеки мислещ човек се бори с паразитните емоции на ежедневието, а те се лекуват с изкуството и любовта във всичките й проявления, споделя тя. 

Мислещите хора са креативни и имат сетива да регистрират недоволството си по различен начин. Почти болезено е чувството за несправедливост, но кресливостта не моята представа за добър вкус, споделя Мирослава Кацарова. Според нея дори прибирането в един затворен балон е начин за кажеш "Стига! Достатъчно!"

"Пловдив джаз фест - 2020" ще има през ноември, програмата е готова и ще бъде обявена официално в средата на този месец. Кризата е затруднила подготовката, средствата са по- ограничени, но пък в такива моменти солидарността между артитисте и хората, които помагат е много съществена, разказа още Мирослава Кацарова. Заради ковид- епидемията някои от изпълнителите са приели да направят по два концерта - пред двете половини на публиката, които ще се разделят заради противоепидемичните мерки.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Експозицията "Изповедта на Апостола" търси своето ново място

Председателят на Общобългарския комитет Васил Левски – Васил Василев съобщи на пресконференция днес, че има опасност музейната експозиция „Изповедта на Апостола“, разположена в Квадрат 500 на Националната галерия, да бъде изместена от помещенията, които заема. Договорът на комитета с галерията изтича на 19. февруари и няма да бъде..

публикувано на 17.02.25 в 13:53

В Историческия музей - Смолян правят мартенички

Близо 600 деца  от училищата и детските градини в Смолян ще се включат в традиционната работилница за мартенички в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“. Това съобщи в програма "Точно днес" директорът на музея Валентина Василева. Творческото ателие ще се проведе от 18 до 27 февруари и децата ще се запознаят с традициите, свързани с Първи..

публикувано на 17.02.25 в 10:12

Пловдив е домакин на юбилея „България и българите заедно”

Възрожденската къща Верен Стамболян в Старинен Пловдив е домакин на юбилея „България и българите заедно” по повод 15 години радио „Татковина” и 5 години изложба „Заедно по пътя на Кирил и Методий“ .  Организатор на честването е Изпълнителна агенция за българите в чужбина, началото е в 18 часа.  Ще бъде направена видеовръзка с български..

обновено на 17.02.25 в 06:56

Преге - предаване за света на книгите, 15 - 21 февруари

В предаването за книги на Радио Пловдив на 15.02.2025 бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ ( нови книги ) Райнер Мария Рилке. Пред олтара на нощта. Избрана кратка проза. 120 стр., ок 2А, Недланд, 2024 Артур Кьостлер. Мрак по пладне. 2-ро изд., 250 стр., ок. 4А, Нике, 2025. Пол Остър. Баумгартнър. 208..

обновено на 16.02.25 в 12:48

„Алтер его” - памет за поета Гален Ганев

На 10-ти февруари ни напусна поетът Гален Ганев. Тази събота ще излъчим интервю с него от 2019-та година, което той даде специално за „Алтер его“. Ще си припомним думи за поезията, за книгите, за амбицията, за безсмъртието, за Шекспир, за Радой Ралин... Ще звучат и негови стихове. Гален Ганев е роден в Чирпан. Завършва РЕГ "Иван Вазов"..

обновено на 15.02.25 в 16:11