Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва голямо международно ВВС учение

| обновено на 14.09.20 в 12:10

Българските Военновъздушни сили ще бъдат домакин на международна летателна тренировка “Тракийска пепелянка 2020”, която ще се проведе в периода от 14 септември  до 25 септември 2020 г. в българското въздушно пространство. 

„Тракийска пепелянка 2020“ се явява най-мащабната за тази година международна летателна тренировка с участието и домакинството на българските Военновъздушни сили, която ще предостави на участниците възможности да генерират богат опит при реално взаимодействие в международна среда.

Ръководител на летателната тренировка от българска страна е командирът на авиобаза Граф Игнатиево бригаден генерал Димитър Петров.

В съвместните полети ще вземат участие сили и средства от Кралските канадски военновъздушни сили, ВВС на Гърция и на Румъния. През втората летателна седмица ще се включат екипажи на ВВС на САЩ в Европа със самолети F-16, които ще се пребазират в авиобаза Граф Игнатиево на 18 септември 2020 г.

От българска страна участват военнослужещи от Базата за командване, управление и наблюдение, екипажи на изтребители МиГ-29 и учебно-бойните Л-39 от авиобаза Граф Игнатиево, вeртолети Ми-24 и AS-532 Cougar от авиобаза Крумово и формирования за противовъздушна отбрана от състава на ВВС и Сухопътни войски.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Над 30 пожара са гасили огнеборците от Пазарджик

Изключително напрегнато денонощие за огнеборците от цялата Пазарджишка област. Многобройни бяха сигналите за възникнали инциденти в населени места, в ниви, стопански дворове и площи.  Екипите на РДПБЗН-Пазарджик в региона са се отзовали на над 30 сигнала за пожари в Пазарджик, Овчеполци, Калугерово, Величково, Свобода, Ковачево, Капитан..

публикувано на 10.07.25 в 10:09

Кметът на Хисаря сформира щаб за описване на щетите

Кметът на община Хисаря Ива Вълчева свиква кризисен щаб за описване на щетите от пожара във вълна зона „Отдих“ край село Михилци.  Още снощи Вълчева обяви частично бедствено положение, за да се създаде възможност собствениците на изгорелите имоти да бъдат обезщетени. „Днес ще описваме щети, ще търсим собственици, ще установяваме..

публикувано на 10.07.25 в 08:54

Нова, 8-а група се позиционира в ОбС в Пловдив

Общинският съвет в Пловдив ще започне редовната си сесия днес с нова, 8-ма група общински съветници. Групата „Независими за Пловдив“ се сформира от напусналите „Продължаваме промяната“, „Има такъв народ“ и Българската социалистическа партия Николай Гюров, Димитър Арнаудов и Илия Гатев.  На сесията днес съветниците ще изберат нови..

публикувано на 10.07.25 в 08:28

Угасиха пожарът край Песнопой, изгорели са 30 вили

Загасен е пожарът във вилна зона „Отдих“ край село Песнопой, община Калояново на границата с община Хисаря. Забелязват са само отделни тлеещи огнища, но дежурството на пожарникарите в района продължава – съобщи областният управител Христина Янчева, която е на място. Изгорели са 20-30 вили, но щетите днес тепърва ще се описват. Няма..

обновено на 10.07.25 в 08:18

Зеленчуков цех горя край Поповица, в с. Свобода горя кланица

Угасен е пожарът край Поповица. Сигнал за пожар в складови помещения на цех за преработка на зеленчуци, намиращ се в началото на село Поповица , е получен вчера вечерта в пловдивската пожарна. Изпратени са 9 пожарни автомобила с около 30 огнеборци. Огънят е локализиран. Унищожени са 300 кв. метра от складово помещение, 800 кв. метра от..

обновено на 10.07.25 в 08:18