Кметът на Пловдив Здравко Димитров посрещна първата българска тенис ракета Цветана Пиронкова в Община Пловдив, за да й благодари за постижението й от миналата седмица на турнира US Open в САЩ. Пиронкова дойде с брат си Енчо Пиронков и с д-р Георги Крумов, вицепрезидент на българската тенис федерация.
„Конкуренцията в тениса е жестока и това прави успеха Ви още по-впечатляващ, призна го дори Серина Уилямс след края на мача ви. Да бъдеш майка е най-големият дар. Майчинството дава на жените допълнително сила, това го показа и Стефка Костадинова, която записа най-добрите си постижения, след като роди“, каза кметът.
От своя страна Цвети Пиронкова благодари за подкрепата на всички българи. Тя сподели, че се готви усилено за турнира в Париж и прекарва колкото се може повече време с детето си.
На срещата, на която присъства и зам.-кметът по младежки дейности и спорт Георги Титюков, се коментира, че дори в ситуация на пандемия и множество ограничения, Пловдив може да се гордее с изключително силна спортна година.
Здравко Димитров пожела на Пиронкова успех и на предстоящото Открито първенство на Франция, за което пловдивчанката получи „уайлд кард“ и й подари за спомен реплика на маската на тракийския владетел Севт III.
Елизара Янева стартира с победа в тенис турнира на червени кортове в италианския град Санта Маргерита ди Пула, който е с награден фонд 30 хиляди долара. 18-годишната пловдивчанка е поставена под номер 6 в основната схема. Тя спечели убедително срещу румънката Ева Мария Йонеску с 6:0, 6:2, като двубоят приключи за 61 минути. През миналата седмица..
Ясни са съдиите, които ще свирят мачовете на Ботев и Локо от предстоящия в елита. И двата тима играят в петък, а Ботев гостува на Спартак Варна и съдия на двубоя ще е Георги Давидов. Валентин Железов ще води железничарското дерби между Локомотив София и Локомотив Пловдив. Ето и назначенията: 24 октомври 2025 г., петък, 17:30 ч. Футболен клуб..
Втората ни ракета при мъжете в тениса Димитър Кузманов започна с победа участието си на чалънджъра в Хамбург, който е в зала и от категория 50. Българинът направи обрат срещу участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Мика Петкович и се наложи след 2:6, 6:2, 6:4 в двучасов двубой. В откриващия сет 32-годишният Кузманов взе първия гейм, но..
Водещият български футболен съдия Георги Кабаков получи шести международен мач през сезона, след като УЕФА го назначи за ръководещ на срещата от третия кръг на основната фаза на турнира Лига Европа между Макаби Тел Авив (Израел) и Мидтиланд (Дания). Заради политическата обстановка в Израел, срещата на 23 октомври ще се играе на стадиона в Бачка Топола..
Димитър Димитров ще бъде новият старши треньор на Ботев (Пловдив), съобщиха в официално изявление от футболния клуб. Специалистът ще подпише своя договор с “жълто-черните” на 17 ноември, когато официално ще поеме “канарчетата”. “Привърженици на най-стария футболен клуб в България, Ръководството на ПФК Ботев Пловдив официално обявява, че нов старши..