Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ и "Кауза Пловдив" искат и.д. шеф в Онкото вместо д-р Цветков

21 общински съветници от ГЕРБ и Кауза Пловдив предлагат управителят на КОЦ-Пловдив д-р Парашкев Цветков да бъде освободен от поста и на негово място назначен временно изпълняващ длъжността до избора на титуляр. 

Проектът им за решение е включен в дневния ред на сесията на местния парламент в четвъртък. 

Позицията на двете групи идва, след като на 10-ти септември под натиска на протести, заместник – кметът Илия Кирчев на заседание на общинския съвет оттегли предложението спечелилата конкурса за управител проф. Мариянна Янева да бъде избрана на поста. 

Отделно срещу нея директорът на дирекция Здравеопазване в общината д-р Калин Калинов внесе сигнал в прокуратурата за участието й в закупуването на скъпия томограф, за който бившия управител Красимир Вальов бе осъден.

В предложението  ГЕРБ и Кауза Пловдив  припомнят, че договорът на Парашкев Цветков е изтекъл, както и че на конкурса той е с пети резултат.

На сесията на 10-ти септември кметът Здравко Димитров обеща, че управител на КОЦ-а ще бъде назначен след обществен дебат по темата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

1200 колоездачи в българския етап на Тур дьо Франс в Пещера

За трета поредна година България е част от световната верига за аматьори  L’Étape Bulgaria by Tour de France.   Тазгодишното състезание за шосейно колоездене за любители е в община Пещера.  Общо 1 200 състезатели от 16 държави се включват днес в надпреварата. Тя е организирана  в две дистанции - 58  и 112 километра.   Предизвикателство пред..

обновено на 10.08.25 в 20:11

Четирима ранени при катастрофа, спряха движението между Асеновград и Смолян

Четирима души са пострадали при катастрофа на пътя Асеновград - Смолян, съобщиха от полицията.   Инцидентът е станал около 14:00 часа.  Д ва автомобила са се ударили  след втория тунел в посока Нареченски бани.  Заради произшествието движението е спряно, а обходният маршрут е през Девин.  Временно  ограничено заради задимяване от пожар на сухи..

публикувано на 10.08.25 в 16:08

Локализиран е пожарът над Добростан

Борбата с пожара над село Добростан продължава. Огънят е изгасен, но огнището не е напълно потушено.  Мястото е в труднодостъпната местност  "Пилешка чука"  и гасенето се извършва префимно ръчно.  Има пусната линия с вода и от противопожарен автомобил.  Снощи до около 23:00 ч. екипите се бориха с пламъците, след което през цялата нощ останаха 13 души -..

публикувано на 10.08.25 в 11:26

Продължават проверките на пазара за животни в Раковски

От рано тази сутрин полицията провежда акция срещу нерегламентирана продажба на животни в община Раковски, където е най-големият селскостопански пазар за животни в Пловдивско. Там са концентрирани най-много огнища на шарка, предаде БНТ. Засегнати от заразата са още общините "Марица", Съединение, Садово, Първомай и Карлово. В проверките..

публикувано на 10.08.25 в 10:40

Още по-топла неделя с темеператури до 39 градуса

Жълт код за горещо време е обявен днес в 21 области в страната. Сред тях са Пловдив, Пазарджик, Кърджали и Стара Загора.  Според прогнозата на Националния институт по метеоргология и хидрология  днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен, в югоизточните райони и временно силен източен вятър.  Температурите още малко ще се повишат и максималните..

обновено на 10.08.25 в 08:43