Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

20 пловдивчани излязоха на "всенародно четене"

| обновено на 24.09.20 в 19:04

20 души се събраха на "четящ" протест в Пловдив. Една от книгите за четене е "Първият милион" на журналиста Крум Благов, а  откъс в нея, разказва как "Пловдив стана Герговград". Стихотворения от П. К. Яворов са с послание към "Бойко Методиев Борисов с любов от Пловдив". Друга книга, която протестиращи донесоха е История на България - научен труд на Съюза на учените в Пловдив.

Идеята е събраните книги да бъдат занесени пред Министерския съвет. В 19 часа протестът се премести пред община Пловдив. Едните имат намерение да шестват по големите пловдивски булеварди, другите не. От двете страни на фонтана пред общината са застанали протестиращи, представляващи различни граждански организации. 


Два граждански протеста - с еднакви искания. Едните казаха, че няма да шестват, други 50 - 60 души тръгнаха на шествие до Джумаята и заявиха, че ще блокират Сточна гара.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Пожар пламна на Бунарджика, загасиха го бързо

Първи случай на пожар по едно от пловдивските тепета за това лято – малко преди 16 ч. е получен сигнал за пламнала растителност по хълма Бунарджик, близо до монумента Альоша, уточниха от противопожарната служба.  Горели са сухи треви и храсти. На място са изпратени четири специализирани екипа, съобщи шефът на аварийно-спасителното звено към..

обновено на 12.06.25 в 21:14
Снимката е илюстративна

Заради 6 кг кокаин турски гражданин е в ареста в Пловдив

45-годишен турски гражданин е арестуван за притежание на 6 кг кокаин, съобщиха от Апелативната прокуратура в Пловдив. Наркотикът е намерен при претърсване на дома, който мъжът е обитавал в Пловдив. Обискът е направен на 10 юни тази година, като освен кокаина са намерени малки количества марихуана и други наркотични вещества.  От прокуратурата..

публикувано на 12.06.25 в 21:14

Мъж загина при катастрофа с АТВ край Мостово

Мъж загина при катастрофа с АТВ между асеновградските села Орешец и Мостово. Загиналият е бъл спътник на водача на превозното средство, който е задържан По първоначални данни, при спускане по наклон АТВ се преобърнало в дере. Пострадали са водачът, на 60 години, и 62-годишен спътник, чиято смърт е констатирана от пристигналия на място екип..

публикувано на 12.06.25 в 16:47

Дадоха зелена светлина за строежа на голям паркинг до Хуманитарната гимназия

След бурен дебат общинските съветници решиха да дадат зелена светлина за изграждането на многоетажен паркинг до сградата на Хуманитарната гимназия. Разискванията по темата продължиха повече от час.  За тях пристигна и депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков, на когото беше дадена думата в началото на точката.  31 общински съветници подкрепиха предложението, 11..

публикувано на 12.06.25 в 15:58

Четвъртокласниците в Пловдив с успех 4.80 на изпитите от НВО

Много добър 4,86 е средният успех на четвъртокласниците от Пловдивска област на Националното външно оценяване по български език и литература. По математика е съответно е 4,75. Средният успех по двата предмета е 4,80. В точки резултатът е 70,51 т. по БЕЛ - малко по-нисък от средния за страната 70,9 точки и по-нисък от миналогодишния- 72,2 точки...

публикувано на 12.06.25 в 13:10