Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриха незаконен цех за олио в село Труд

| обновено на 25.09.20 в 14:20

Пловдивската полиция откри незаконен цех за производство на олио и склад с хранителни стоки с изтекъл срок на годност в село Труд. 

Незаконният цех е открит при съвместна проверка между служители на „Икономическа полиция“ и на районното управление в Труд. Те заварили работник да приготвя олио в бидон. 

63-годишен мъж е собственик на помещението в индустриалната зона на селото, където се произвеждали студено пресовани масла от различни семена без необходимите разрешения и без да се спазват хигиенните изисквания. 

След проверка на Областната дирекция по безопасност на храните цехът е запечатан. В хода на проверката е установен и склад в индустриалната зона на село Труд, където се съхранявали големи количества негодни за употреба пакетирани хранителни продукти. 
Ползвател на склада е 37-годишен пловдивчанин. От Агенцията по храните са забранили и този обект, а хранителните стоки в него ще бъдат унищожени. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пускат движението по Рогошко шосе до края на годината

До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности.  Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление.  Още преди..

публикувано на 24.11.25 в 11:17
Александър Държиков и Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта - Николай Душков

Николай Душков  от  "Организация и контрол на транспорта" е новият зам.-кмет по транспорт. Той сменя досегашния Александър Държиков, който ще поеме общинското предприятие "Жилфонд".  Смяната бе оповестена по време на инспекцията на ремонта на Рогошко шосе.  Държиков обясни, че е поел поста временно, докато се изготви генералния план за движение и п..

публикувано на 24.11.25 в 10:17

Двойно убийство и самоубийство в Поповица

Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..

публикувано на 24.11.25 в 10:13

Kметът проверява ремонта на Рогошко шосе

Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще направи инспекция на реконструкцията на Рогошко шосе.  Припомняме, че  дългоочакваният ремонт на стойност 11 милиона лева започна в последния ден на юли, а срокът за изпълнение на целия проект е 160 дни.  Големият ремонт на Рогошко шосе започна Работата е на два етапа -  от  границата с Община „Марица“..

обновено на 24.11.25 в 09:19

Дни на медиацията започват в Пловдив

Тази седмица Пловдив и София стават центрове на диалога и мирното разрешаване на спорове. От днес до края на  работната седмица, в рамките на "Дни на медиацията" се провеждат редица събития. Инициативата популяризира медиацията като ефективна алтернатива на съдебните процедури – пестяща време, финансови ресурси, нерви и напрежение. В..

обновено на 24.11.25 в 09:19