В програмата на „Пловдив чете“ днес е представянето на двутомното издание „Розата на Балканите. Кратка българска история за любопитните читатели“ от проф. Иван Илчев историк и бивш ректор на СУ.
Двата тома, издание на "Колибри", обхващат историята на България до 1989г.
Проф. Илчев решава да напише тази история, независимо от многобройните други, защото според него, в нея той включва онова, което го няма в учебниците по история.
"Не е важно да се запомни датата на някое събитие, а същността, защо и какво го е предизвикало", казва проф. Илчев.
Включително и събития, които са извън политическия контекст. Българинът говори непрекъснато за политика, политиците говорят за политика, но в личния им живот не е така.
Срещата с проф. Иван Илчев ще започне в 18.30 часа в Културен център Тракарт.
Интервюто с проф. Иван Илчев е в звуковия файл.
Machine head ще бъде третият хедлайнер на Hills of rock това лято. Стефан Еленков от "Фест тийм" заяви, че това ще бъде най-балансираното и добро издание на фестивала. Световноизвестната група, която е кръстена на една от хитовите песни на Deep Purple, ще разтърси сцената на Гребната база в Пловдив на 26 юли. Калифорнийската траш и..
Премиера за Пловдив на „Антология на съвременна българска поезия“ ще се състои довечера (18,30 ч) в галерия „U PARK“. Сборникът на издателство „Бокал 77“ събира стихотворения на 43-ма съвременни наши поети. От пловдивското литературно пространство личат имената на Ина Иванова, Петър Краевски, Крум Филипов и Росен Карамфилов...
На традиционна зимна изложба кани галерия „Arsenal of Art“ в кв. Капана през тази седмица. Откриването е от 18.00 ч. в уютната атмосфера на арт пространството, което предлага и възможност за срещи с авторите, приятели и ценители. В експозицията, която носи името „Зима в Капана“ са включени творби на Ангел Герджиков, Ангел Гешев,..
Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България. Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия. Призът „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Ето..
Играещият режисьор Ивомир Игнатов- Кени и актрисата Здравка Христозова от театър "Хенд"гостуваха във "Вход свободен", за да разкажат за чисто новия гвоздей в репертоара на театъра. "Шекспир x 5"е новият бризантен авторски спектакъл на театър "Хенд", плод на обединената муза на Кени и Здравка . Резултатът е вихрена и необуздана клоунада, която..