Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова спецакция срещу контрабандата с цигари

Пловдивската полиция пресече нов опит за контрабанда на цигари. При спецакция снощи са задържани двама мъже, единият от които предложил на униформените подкуп. 

Това става на бул. „Васил Априлов“, където малко преди 20 часа полицаи от Трето районно спират за проверка лек автомобил „Крайслер“.  В багажника му те откриват 60 стека с цигари без акцизен бандерол. В опит за прикриване на случая 52 годишният шофьор подхвърлил 170 лв през отворения прозорец на полицейската кола. Последвал арест и в условията на неотложност обиск на жилището в Оризаре, което мъжът обитавал. 

Оттам полицаите иззели 208 стека или 4 мастербокса цигари с различни марки.  По-клъсно е бил претърсен и имот в Пловдив, където били открити още 18 мастербокса пълни с цигари. Така общото иззето количество възлиза на 23 мастербокса, съдържащи 230 000 къса от безакцизната стока.

В хода на акцията е задържан и друг съпричастен към престъплението. Образувани са три досъдебни производства, съобщиха от пловдивската полиция.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Арестувахa шофьор, катастрофирал до велоалея при мола на "Руски"

Лек автомобил е катастрофирал рано  тази сутрин в Пловдив, а шофьорът е задържан от полицията.  Около 3 часа в полицията постъпил сигнал, че в зоната на кръстовище между бул. "Руски" и бул. "Шести септември" автомобил "Кадилак" блъснал друга кола и продължил по пътя си, а на кръстовище с ул. "Гладстон" се ударил в дърво.  Няма сериозно пострадали,..

обновено на 31.10.25 в 09:31

Поредно ограничение по магистралата край Пазарджик

И днес ще бъде ограничено движението по автомагистрала "Тракия" в област Пазарджик.  Заради подмяна на ограничтелните системи в средната разделителна ивица ще има поетапно ограничение на трафика в изпреварващите ленти в двете посоки - и към Бургас, и към София. Между 8 и 18 часа движението в участъка от 102-ри до 103-ти километър ще преминава в..

обновено на 31.10.25 в 09:31

Трудовите инспектори провеждат приемни за правата на работещите

Приемни за трудовите права на гражданите организира днес Главната инспекция по труда във всички дирекции в страната.  Консултациите са от  9 до 17.30 часа и не е необходимо предварително записване.   Хората могат да получат  информация по въпроси, свързани със спазването на трудовото законодателство и осигуряването на здравословни и безопасни условия..

публикувано на 31.10.25 в 07:21

Разясняват правата на здравноосигурените в Пловдивско

Експерти на Районната здравноосигурителна каса в Пловдив провеждат открити срещи с жители от областта. Те са част от националната кампания под надслов „НЗОК за теб и  ще  обхванат всички социални групи– от ученици до възрастни хора и настанени в социални домове.  Целта на инициативата е здравноосигурените лица да се запознаят в достъпна..

публикувано на 31.10.25 в 07:07

Представят втория брой на списание "Духовен път"

Вторият брой на списание "Духовен път" ще бъде официално представен тази вечер в аулата на Пловдивската духовна семинария и Пловдивската духовна академия "Св. св. Кирил и Методий", съобщиха от Пловдивската митрополия. Броят е посветен на историята и съвременното състояние на манастрите в Пловдивската епархия на Българската православна църква, както и..

публикувано на 31.10.25 в 06:33