Разходката на Джейн е инициатива носеща името на писателя, визионер и урбанист - ДжейнДжен Джейкъбс - един от основателите на т.нар. ”Placemaking” (местоправене), която води своето начало от щатите, а в последствие придобива световно измерение, като традиционно се провежда през месец май, събирайки доброволци, граждани и местни общности. Целта на разходката е опознаване, споделяне и емоционално обвързване на хората с кварталите и публичните градски пространства на които живеят, както и оформяне на бъдещата визия и грижата за тях.
В Пловдив инициативата подемат Free Plovdiv Tour и сдружение БГ Бъди активен, а първото от поредицата събития е „Разходката на Джейн“ - Сахат тепе. Една разходка, по време на която ще се запознаем с миналото, настоящето и бъдещето на Дановия хълм, намиращ се в центъра на Пловдив, но останал неопознат за мнозина."В кореспонденция с поредицата почиствания, които множество граждани и организации редовно извършват на хълма, и във връзка с цялостния облик на този символ на града, заедно ще локализираме замърсените зони, и ще почистим достъпните от тях. По време на обхода всеки участник ще има възможността да се разходи и да даде своите предложения за промяна на настоящия облик на тепето, а експерти и активисти ще споделят своите възгледи и идеи за неговото облагородяване."
Подробности в разговора с Аделина Калъпчиева от Free Plovdiv Tour.
Чуйте в прикаченото аудио!
Босът на Ботев Илиян Филипов даде янота за изненадващата раздяла с Ивелин Попов, която взриви жълто- черната общественост. „В четвъртък миналата седмица имахме среща с Ивелин Попов, Тодор Неделев, Илко Копарански и Николай Киров. Искахме да сплотим съблекалнята, а Неделев и Попов да бъдат лидерите. На срещата Ивелин Попов каза, че иска да бъде титуляр в..
Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от осмия кръг на Първа лига. Дербито между третия и първия във временното класиране (Локомотив Пловдив и Лудогорец) ще ръководи Георги Давидов. За VAR пък ще отговарят Никола Попов и Георги Гинчев. Двубоят между Ботев (Пловдив) и Монтана пък бе поверен на неопитния Тодор Киров. Ето и всички..
След разговори между Българския футболен съюз и селекционера Илиан Илиев, по чиято инициатива се проведе срещата, двете страни се разделят по взаимно съгласие, съобщи сайтът на БФС. "БФС изразява признателност към специалиста за професионализма, отдадеността и усилията, вложени в развитието на националния тим, като му пожелава успех в бъдещите..
Локомотив Пловдив представи нов футболист в последните часове на трансферния прозорец. Крилото Крист Лонгвил, който пристига от отбора на Старс Олимпик, е последното ново попълнение на „смърфовете“. 19-годишният флангови нападател е парафирал за три години, информираха „черно-белите“. Ето какво пишат от Локомотив: ПФК Локомотив Пловдив..
Хвича Кварацхелия и Ника Гагнидзе дадоха преднина през първата част, а в средата на втората Жорж Микаутадзе оформи крайния резултат. В сравнение с мача с испанците в четвъртък, селекционерът на България Илиан Илиев направи пет промени в стартовия състав. От 11-те отсъстваха Фабиан Нюрнбергер, Васил Панайотов, Ивайло Чочев, Илия Груев и Александър..