Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шефът на пловдивската полиция Рогачев с Ковид-19

Шефът на пловдивската полиция старши комисар Йордан Рогачев е с коронавирус.

"Въпреки стриктното спазване на противоепидемични мерки, натоваренето ежедневие, изпълнено с висок работен интензитет, и редица срещи с управленци, служители и граждани в условията на КОВИД 19, създадоха предпоставки за заразяването на директора на пловдивската полиция старши комисар Йордан Рогачев с коронавирус" - съобщиха от пресцентъра на ОДП-Пловдив. 

Тази сутрин той си е направил бърз тест, който е отчел положителен резултат и през следващите дни ще бъде поставен под карантина в дома си. Рогачев е заявил, че ще си направи писиар тест в понеделник.

Комисар Рогачев беше на първа линия при всички акции на пловдивската полиция, но на днешната пресконференция за хванатия пожарникар-обирджия липсваше. Това породи съмнения у някои журналисти, но информацията за заразяването му се появи официално едва вечерта.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Почина художникът Енчо Пиронков

На 92 години тази нощ в София, в съня си е починал художникът Енчо Пиронков. Той е един от художниците от т. нар. Пловдивска школа от 60-те години на XX век, наред с Георги Божилов, Димитър Киров, Йоан Левиев, Колю Витковски и Христо Стефанов. В творбите му основни теми са Старият Пловдив, селският бит, Априлското въстание.  Пиронков работи и..

публикувано на 26.06.25 в 13:29

Деца предизвикаха пожар на Младежкия хълм

Детска игра с огън предизвика пожар в подножието на Младежкия хълм.  Изгорели са около 50 кв. метра суха трева при детската железница.  Сигналът е получен в сряда вечерта, след 19 часа.  Пристигналите на място екипи на противопожарната служба са ограничили и потушили пламъците.  Запалването е тръгнало при детска игра с открит огън...

публикувано на 26.06.25 в 12:24

Четирима пловдивчани получиха званието "Добър човек"

Четирима души получиха званието „Добър човек“ в рамките на 14-тата кампания  „Пловдив – град на доброто“. Те бяха наградени от кмета Костадин Димитров на церемония в Заседателната зала на Община Пловдив. В категорията „ Добротворчество “ бе отличен Галин Видев за организираната от него акция „Дари предмет не за смет“ в помощ на болни и..

публикувано на 26.06.25 в 12:06

Търси се изпълнител за саниране на бившия "Партиен дом" в Пловдив

Община Пловдив обяви обществена поръчка за саниране на административната сграда на площад “Централен” №1.  Поръчката включва проектиране, авторски надзор и извършване на строително-монтажни работи за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на бившия Партиен дом.  Ще бъде направена нова топлоизолация на външните стени, на покрива и на пода на..

публикувано на 26.06.25 в 11:33

"Екобус" не работи, трупа загуби и предизвика нов скандал в ОбС

Бурни дебати в Общинския съвет предизвика предложението на кмета Костадин Димитров за приемане на годишния финансов отчет и годишния доклад за дейността за 2024 на общинско предприятие „Екобус“ на сесията днес.  Приетият отчет показва, че предприятието продължава да трупа загуби, които до 2024 година са на обща стойност над 187 хиляди лева. Само през..

публикувано на 26.06.25 в 11:12