Управителят на болницата в Карлово д-р Христо Пелев да бъде отстранен от ръководния пост. Това поиска областният управител Дани Каназирева след днешната среща в областната администрация, посветена на тежката ситуация в инфекциозното отделение на карловската болница.
Там няма достатъчно медицински персонал, болните се обслужват от един инфекционист, а старшата сестра се готви да напусне.
Управителят на болницата д-р Христо Пелев обясни, че лекари има, но те не желаят да работят само в Ковид отделението.
Дани Каназирева посочи, че проблемите в МБАЛ Карлово не са от вчера, не са кадрови, а липса на мениджмънт и комуникация между управителя д-р Христо Пелев и персонала.
34 са пациентите с коронавирусна инфекция в Инфекциозното отделение на карловската болница. Сред тях е и заместник-кметът Стойо Карагенски. Кметът на Карлово Емил Кабаиванов е под карантина. В отделението липсва персонал, а болните се обслужват от единствената инфекционистка д-р Анета Милушева.
Медиците в болницата не са съгласни с идеята на д-р Пелев да обедини инфекциозното и хирургичното отделения в Ковид отделение с 41 легла.
На този етап д-р Пелев не отговори на въпроса дали ще подаде оставка, а председателят на Общинския съвет в Карлово Доньо Тодоров обясни, че смяната на ръководството е дълга процедура. По думите му, трябва да се обявява конкурс затова е най - добре проблемите да се решават вътрешно.
Не може да се правят компромиси със здравето на хората, коментира областният управител Дани Каназирева. Тя цитира факти, сочещи, че в Ковид отделението в карловската болница е имало пациенти, пребивавали там 30 дни. Незнайно защо, след като интензивните случаи се поемат от УМБАЛ „Свети Георги“ Пловдив, посочи Каназирева.
Светът днес се сбогува с папа Франциск, който почина на 88-годишна възраст в понеделник. Заупокойната литургия ще бъде изнесена на площад "Свети Петър" във Ватикана, а папата ще бъде погребан в базиликата "Санта Мария Маджоре" в Рим. Погребението е от 11 часа на площад "Св. Петър". Литургията ще изнесе кардинал Джовани Батиста Ре в..
Католическата общност в Раковски отдава почит на папа Франциск и се прекланя пред паметта му. След литургията сутринта в храма "Пресвето сърце Исусово" ще бъде поставен голям екран, за да може всеки, който желае, да остане в църквата и чрез преките предавания от Рим да стане свидетел на погребението на папата. Поканили сме вярващи в храма заедно да..
В Панагюрище, по повод 149-та годишнина от Априлското въстание, ще се проведе възстановка на събитията от 1876-та година. Военно-историческият спектакъл “Мъжество и саможертва” се организира от община Панагюрище, историческият музей в града. Участват над 150 души от клоновете на клуб “Традиция“ в страната , женско дружество “Райна княгиня”,..
Акция за почистване ще се проведе в район “Западен”. След зимния сезон много междублокови пространства са изключително замърсени с фасове, опаковки и строителни отпадъци, съобщиха от районното кметство. Оттам канят жителите на района да се включат в акцията и да почистят около дома си, детски площадки и паркове. Представителите на..
Временно затруднение в трафика се очаква по обед заради автошествие. Полицейски екипи с автомобили и мотори ще осигуряват безопасността на движението. Шествието тръгва в 11.30 часа от Пловдив към Бачково. Маршрутът включва бул. "България", бул. "Цар Борис ІІІ Обединител", бул. "Найчо Цанов", Асеновградско шосе, Асеновград и Бачково...