Като хотелиер, той сподели, че браншът крета ден за ден, съществува, за да се поддържа и прави промени, за да оцелее. Основното е в оптиминзацията на разходите, гъвкаво работно време на персонала и съчетаване на няколко дейности от един служител.
Бозуков е освободил 60% от персонала на своя хотел, а останалите задържа с помощтта на мярката 60:40.
По думите му отварянето от 1 януари на ресторантите за гости на хотелите е добро решение за хотелиерите. Това е по- малкото зло и е някакъв шанс за оцеляване.
Бизнесменът коментира, че пропускането на коледните и новогодишните пакети не е фатално, защото и без това след втория локдаун хората са станали много предпазливи и въпреки обявените оферти, заявките са били малко.
Радослав Бозуков коментира и идеята административно изцяло затворените бизнеси да бъдат компенсирани с 10 до 12% от признаните разходи като положителна. Но отбеляза, че е много важно какви ще са детайлите и условията, защото кучето винаги е заровено в подробностите.
Според него здравният министър излъчва авторитет и компетентност, което липсва в икономическия екип на правителството.
Изслушването на ЦИК и "Информационно обслужване" вчера беше полезно, защото с различни изказвания се всява смут в обществото и недоверие към институциите от страна на хората. Целта му бе да се въведе прозрачност в действията на тези институции, с които е свързано конституционното дело за законността на изборите за народни представители в 51-вото..
Безпрецедентно е не само обръщението, което председателят на КС Павлина Панова направи, безпрецедентно е въобще решение то на съда да допусне повторно броене на бюлетините в 2204 секции, за да реши делото за законността на вота. Върху това обърна внимание в коментара си адв. Михаил Екимжиев. По думите му това не беше очаквано и явно е създало..
Протестен палатков лагер пред здравното министерство организират днес от синдикат "Защита". Причина за демонстрацията е липсата на конкретни действия по поставени от тях искания, свързани с проблеми в системата на здравеопазването. Протестът е за неограничено време. В писмо до парламентарната здравна комисия, премиера и министъра на..
Конституционният съд трябва да разреши публикуването на обобщените данни от повторното преброяване на бюлетините в някои секции след последните парламентарни избори, защото това са данни за 17% от секциите в България. Само така ще можем да видим какъв процент е отклонението при броенето и да разберем дали изборите са честни с малки..
"След днешното обсъждане явно стана ясно, че ще трябва отново да върнем инициативата към Народното събрание, защото Комисията за защита на потребителите направи опит за връщане на диалога, но за съжаление от другата страна нямаше представители". Така Богомил Николов от Асоциация "Активни потребители" описа днешната дискусия в Националния пресклуб..