Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха крадец на мобифони от Covid отделение

| обновено на 18.12.20 в 16:43

25-годишен мъж от Кричим е с повдигнато обвинение за извършени кражби на мобилни апарати, използвани за нуждите на болнично Covid отделение и спешен Covid кабинет в пловдивско ДКЦ. 

Сигнали за кражбите са подадени в период от една седмица, а болничното заведение и лечебният център се намират на територията на Второ и Четвърто РУ. Извършителят е задържан в ареста.

Изяснен е и механизмът, по който са извършени кражбите. Мъжът се представил за пациент, нуждаещ се от помощ, посещавайки спешен COVID кабинет в ДКЦ, използвал по-трудната подвижност на лекаря, облечен в предпазни средства и извършил кражба на мобилен телефон и пари в момент на невнимание. За да се добере до „Ковид отделение“ в една от пловдивските болници, методично събирал информация за неработещи камери и слабости при пропускателния режим на медицинските специалисти.

В хода на работа разследващи са установили, че, влизайки в отделенията, мъжът крадял оставени без надзор по-ценни вещи. Сред потърпевшите има и пациенти, които след изтичане на карантината се очаква да подадат своите сигнали.

Мъжът е стар познайник на полицията по линията с множество криминални прояви. Срещу него има повече от 15 заявителски материала за кражби, регистрирани само през последните 2 години. Последният му арест е в края на миналия месец.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

БАБХ подцени случая със загробването на животни край Първомай

Няма опасност от екокатастрофа в община Първомай заради загробените над 400 овце и кози, умъртвени заради заразата от шарка, заяви екологът на общината Магдалена Янкова.  В социалните мрежи бяха разпространени кадри, от които се вижда, че животните са загробени на плитка дълбочина и от могилата изтича кръв. Вчера БАБХ предприе  допълнителни мерки за..

публикувано на 18.07.25 в 07:54

България чества 188 години от рождението на Апостола на свободата

Родният град на Васил Левски Карлово тържествено ще отбележи 188 години от рождението на Апостола и празника на града. Честванията започват с отслужването  на тържествена света литургия в храм “Свети Николай“ и поднасяне на цветя на гроба на майката на Апостола Гина Кунчева. На площад „Васил Левски" в града ще бъдат посрещнати участниците в..

публикувано на 18.07.25 в 07:08

ВАС касира избора на общински съветници в Пазарджик

Върховния административен съд касира избора на общински съвет в Пазарджик.  Делото бе образувано по жалба на кандидати за общински съветници в града. Решението на съда е окончателно.  В хода на делото бяха отворени за повторно преброяване чувалите в 52 секции.  При отваряне на чувалите с бюлетините бе установено, че в голяма част от проверените..

публикувано на 17.07.25 в 16:33

Във Велинград разбиха депо за крадени скъпи коли

Депо за укриване на откраднати луксозни автомобили е разбито във Велинград.  То се е намирало в индустриалната зона на курортния град. На място е открит и иззет луксозен автомобил на стойност над 350 000 лева, както и множество части и елементи от други откраднати превозни средства. Откритият луксозен автомобил, обявен за издирване от СДВР, е..

публикувано на 17.07.25 в 15:07

ВВС са удвоили капацитета си за гасене на пожари

"В последната година Военновъздушните сили са удвои ли капацитета си за гасене на пожари. Догодина ще включим и повече хеликоптери ", каза премиерът Росен Желязков при посещението си в 24-та авиобаза "Крумово". Той уточни, че става дума за удвоен капацитет както на летателна техника, така и ангажирания личен състав. Желязков пристигна там, за да се..

публикувано на 17.07.25 в 14:56