За 16-а поредна година кметът на чепеларското село Забърдо Валентин Черпоков ще раздаде традиционния курбан против катастрофи по пътищата на медици и полицаи. „Не само във време във време на пандемия, както сега с COVID-19, но и винаги те са свикнали да спасяват човешки животи“, мотивира се Черпоков.
Курбанът ще бъде осветен, след като бъде разпределен на порции и в пакети, за да се спазят всички противоепидемични мерки. Целта е да стигне до повече медици от Спешните центрове в двете съседни области Смолян и Пловдив, както и до медиците от най-близките болници в Смолян и Асеновград.
Курбан ще получи и всеки турист, който дойде пред кметството в Забърдо.
Обществена поръчка за мултифункционална зала на ЕГ „Пловдив“ обяви общината. Тя е на стойност 12 млн. лева, като цената е за проектиране, изграждане и надзор. Заданието включва проектиране и изграждане на залата с пристройка с обслужващи помещения, лекоатлетическа писта с полиуретанова настилка, футболен терен с омекотяваща подложка и..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров, предшественикът му Здравко Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на новата детска ясла в квартал „Съдийски“. На откриването присъстваха заместник - кметовете Владимир Темелков, Николай Бухалов и Хакъ Сакъбов. Сградата е на стойност близо 3 милиона лева и в нея ще се..
През следващата седмица Община Пловдив ще организира специално посещение на родители в Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“, където продължават ремонтните дейности. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, който уточни, че целта е да стане ясно какви са конструктивните особености на сградата, а строителите и Община Пловдив да..
От 16 септември до 23 октомври жителите и гостите на Панагюрище ще могат да видят оригинала на Панагюрското златно съкровище в зала „Трезор“ на Историческия музей, съобщиха от културната институция. Последно съкровището беше в Панагюрище през август миналата година. Деветте съда ще бъдат изложени в специално изградена зала, създадена с дарителски..
Мечка е заснета от камера да се разхожда по улица в Доспат. Това се вижда на скрийншот от видео пред къщата на Валентин Ашиков на улица „Георги С. Раковски". Мечката е със средна големина. Камерата е уловила животното в 03:00 часа посред нощ пред къщата на Ашиков. През последните години сме нямали движение на мечки в района, това е първата, която се..