Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

47 нови случаи на коронавирус в Пловдив

Положителните проби за коронавирус са почти 8 процента от всички изследвани прз последното денонощие. 620 са новите случаи при направени 7804 теста. 322 от инфектираните са установени с PCR, a 298 - с бърз антигенен тест. 26 са заразените с коронавирус медицински служителите за денонощие. 

В болница се лекуват 4 046 пациенти с Ковид-19, в интензивни отделения са 375 от тях. В Пловдив новите случаи са 47, в Пазарджик-32, а в Смолян-7.

Излекувани са 2583 души, 106 са починали. През последното денонощие са ваксинирани 688 души и така общият им брой става 14 161.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Влак помете камион на жп прелез край Пловдив

Преустановено в продължение на часове бе днес движението на влаковете в района между Маноле  и Белозем, след като  влак блъсна камион на ЖП прелез в междугарието.   Инцидентът, по чудо разминал се без жертви,  стана днес малко преди 12 часа по обед. Там 46-годишен водач на тежкотоварен камион "Форд" не се е съобразил със светлинния сигнал на..

обновено на 08.08.25 в 18:34

Съветниците от Пазарджик отказаха да си намалят заплатите

Общинските съветници в Пазарджик отказаха да намалят месечните си възнаграждения, които към момента са по 2 хиляди лева на месец. Предложението бе внесено на редовната сесия на общинския съвет от Румен Димитров от групата на „Новото време“.  Според Румен Димитров е недопустимо да се получава по 450 лева на час, с оглед месечната ангажираност на..

публикувано на 08.08.25 в 12:07

Тийнейджър подкара мотора на баща си и загина след удар в крава

Тежка катастрофа с починало момче е регистрирана снощи малко преди 23.00ч. на пътя между Велинград и село Кръстава. 16-годишен и неправоспособен тийнейджър от село Кръстава взел мотоциклета “Сузуки” на баща си, за да го покара.   Заедно с него на мотора бил и негов 16-годишен връстник от същото село. Движейки се с несъобразена с пътните условия..

публикувано на 08.08.25 в 10:20

Цената на билетчето в Пловдив ще поевтинее след въвеждане на еврото

По искане на Община Пловдив се обсъжда предложение, с което цената на автобусните билети в града да намалее след превалутирането ѝ от лева в евро.  Според превозвача Петко Ангелов  при превалутирането цената на билетчето от 1 лев ще трябва да стане 51 евроцента, но за  удобство на гражданите и водачите обаче се обсъжда закръгляне на сумата до 50..

публикувано на 08.08.25 в 09:42

От днес цените в лева и евро са задължителни

От днес  влизат в сила разпоредбите на Закона за въвеждане на еврото, които изискват двойно обозначаване на цените на стоки и услуги в лева и евро.  Те трябва да бъдат изписани с еднакъв по големина и стил шрифт, като няма задължение коя валута да бъде водеща.  Сред изключенията са цените на цигарите, книгите, учебниците и помагалата, които ще..

обновено на 08.08.25 в 07:46