Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Със 75% спад на туристи приключва зимният сезон

| обновено на 17.01.21 в 16:22


Зимният сезон ще приключи със 75% спад на туристопотока. Това обяви пред журналисти в подножието на Мечи чал край Чепеларе вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова, която посети област Смолян.

"Тук има благоприятни условия за заетост, за индивидуални резервации. Имаме много малки обекти за настаняване, къщи за гости, вили, стаи. Те са заети на 100%. По отношение на капацитета на хотелите имаме значителна незаетост. Тук е проблемът, знаете, така че разчитаме и на резервациите, които ще бъдат в последния момент, и на уикенд пакетите. Възможности има за зимен туризъм в момента".

Истински рестарт на сезона се наблюдава след новия снеговалеж и падане на температурите, допълни изпълнителният директор на "Пампорово-АД" Мариян Беляков:

"Към момента 70% е отворена ски зоната с изключително много сняг - по метър и над метър на места, като следващата седмица очаквам почти 100% отворена ски зона. Цените продължават да бъдат промоционални до 22-ри включително".

По повод нарушенията на противоепидемичните мерки от отделни ресторантьори вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова каза:

"Грешката на един е петно за целия бранш. Правителството много активно следи ситуацията. Наблюдаваме ежедневно бройките и в момента, в който имаме тенденции за тяхното намаляване,  разбира се, ще започнат и разговори за отпускане на мерките. Във вторник имам предвидена среща с Асоциацията на заведенията".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Спират стрелбите на полигона край Червен заради опасност от пожари

Спират стрелбите и военни стрелкови обучения на полигона в село Червен и на територията на цялата община Асеновград. Решението е на командир на IV Артилерийски полк полк. Красимир Ташев и кмета Христо Грудев.  Целта е да се намалят до минимум всички предпоставки за пожари и да се избегне възникването на огнища в близост както до жилищни райони,..

публикувано на 25.07.25 в 12:49

Арестуваха мъж, отглеждал марихуана в двора си

Полицията иззе 41,5 килограма марихуана при специализирана акция край пещерското село Капитан Димитриево.За незаконно отглеждане на канабис е арестуван и54-годишен мъж. В неговия имот полицаите са открилии 9 растения марихуана. Разследването продължава под надзора наРайонната прокуратура в Пазарджик.

публикувано на 25.07.25 в 12:45

Стартира ремонтът на пътя Пловдив - Лилково

След продължителни процедури Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) продължава изпълнението на проекта за основен ремонт на пътя Пловдив - Първенец - Лилково, заради което се налага реорганизация на движението. Ремонтните дейности започват от днес, съобщиха от община "Родопи". Строителните дейности ще бъдат изпълнявани на два етапа по 150 метра...

публикувано на 25.07.25 в 10:06

Гледат мерките на групата за пласиране на фалшиви пари

Днес по обед Окръжният съд в Пловдив ще се произнесе по искането на прокуратурата за постоянен арест на заловената организирана престъпна група за пласиране на фалшиви пари от различни валути. Тя се състои от шестима души, сред които 2 жени. Тарторът на бандата е руски гражданин, постоянно пребиваващ в България. Останалите са местни, от различи..

обновено на 25.07.25 в 08:51

Полицаи стреляха по автомобил-беглец заради фентанил

Полицаи от Пловдив преследваха софийски автомобил по време на акция срещу разпространението на фентанил, съобщиха от МВР.  Акцията е проведена след получаването на оперативна информация за разпространяване и трафик на 300 грама фентанил.  Около 14.15 часа полицейски екип на Шесто РУ е подал сигнал за спиране на лек автомобил, но шофьорът не се е..

публикувано на 24.07.25 в 19:03