Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марица загуби от Мюлуз в група "С" на Шампионската лига

Мюлуз - Марица 3:1
Снимка: CEV

Марица стартира със загуба втория турнир от Шампионската лига в полския град Лодз. Маричанки загубиха от френския АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) с 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25) гейма.

Марица започна много добре и поведе с 2:0, а след това двубоят премина точка за точка, преди французойките да поведоха също с две точки при 10:8. Марица успя да изравни и поведе с една точка. Маричанки взеха най-големия аванс до момента в двубоя от три точки – 20:17. Французойките успяха да изравнят и се стигна до 21:21. Мюлуз успя да измъкне гейма след 25:23.

Пловдивчанки стартираха чудесно втория гейм. Момчетата на Лазар Лазаров поведоха с 2:0, а постепенно увеличиха преднината си до 5 точки при 8:3. Марица запази преднината си и при 14:8 се стигна и до 6 точки преднина. Френският тим успя да намали изоставането си до само точка при 18:17, но след това Марица успа да поведе с две точки. При 23:21 в игра за Марица влезе Силвана Чаушева, която направи повторен дебют за шампионките. "Жълто-сините" не изпуснаха възможността да вземат втората част и след 25:22 изравниха геймовете.

Третият гейм започна равностойно. Мюлуз успя да направи разлика при 13:10. Момичетата на Франсоа Салвани поведоха с 20:14. Маричанки спечелиха четири поредни точки и се стигна до 20:18. След ас на Дима Ушева шампионките на България успяха да изравнят резултата при 21:21. Мюлуз обаче успя да спечели гейма след 25:22.

Четвъртата част започна много лошо за "жълто-сините", след като Мюлуз поведе със 7:3. Момичетата на Лазар Лазаров успяха да намалят изоставането си на само точка – 14:13, но след 25:22 Мюлуз успя да спечели двубоя с 3:1 гейма.

Топреализатор в срещата стана Мирослава Паскова с 24 точки, а Кремена Каменова и Джесика Агилера завършиха с по 12 точки. Анна Хаак от Мюлуз стана MVP на двубоя, като тя реализира 17 точки за победителките.

В първия мач от програмата на турнира в Лодз в "Лудж Спорт Арена", турският гранд ВакъфБанк (Истанбул) победи чисто домакините на полския ЛКС Комерскон (Лодз) от Полша с 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Най-резултатна в мача беше Изабел Хаак с 21 точки за ВакъфБанк. Тя бе обявена и за MVP на двубоя.

Днес Марица играе срещу домакина на турнира ЛКС от 21:30 часа българско време, а от 19:00 ще се срещнат Мюлуз и ВакъфБанк.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Модерният басейн

Откриха басейн "Младост" - един от най-модерните в България

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев прерязоха официално лентата на новия басейн "Младост" - един от най-модерните подобни съоръжения в България. Церемонията започна с водосвет, отслужен от Белоградчишкия епископ Поликарп. Сред официалните гости бяха още председателят на Бъларската федерация по плувни спортов Георги..

публикувано на 28.02.25 в 17:48

Смолян изпрати Максим на зимните игри Спешъл Олимпикс в Торино

Максим Петковски е смолянският участник в зимните игри Спешъл Олимпикс 2025, съобщиха от Общинската администрация.  Възпитаникът на Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Смолян бе изпратен с официална церемония в Общинската администрация.  Кметът Николай Мелемов, председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров и секретарят на общината Момчил..

публикувано на 28.02.25 в 12:51
Ботев отпадна от Купата на Бългаария

Лудогорец детронира Ботев от Купата след дузпи

Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от турнира за Купата на България.  Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал.  Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите шампионите бяха безгрешни и продължават напред. През първата част най-сериозното положение се откри пред домакините. Центриране от..

публикувано на 27.02.25 в 20:54

Ботев гостува на Лудогорец в четвъртфинал за Купата

Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..

публикувано на 27.02.25 в 12:55

Венелина Поптолева поне с бронз от Купа "Странджа"

Българските боксьори си гарантираха три медала след вчерашния ден на Купа „Странджа“. Златислава Чуканова, Венелина Поптолева и Семьон Болдирев се класираха за полуфиналите в своите категории и ще се поздравят с минимум бронзови отличия от 76-то издание на най-стария международен турнир по бокс в Европа. В категория до 52 килограма пловдивчанката..

публикувано на 27.02.25 в 12:08