Ремонтите са извършени след сигнали на преминаващи по трасето шофьори на леки и на тежкотоварни автомобили.
"Дупки няма, но като състоянието на пътя е лошо, защото е строен през 80 те години на миналия и век и не е пригоден за толкова интензивен трафик" – коментира Здравко Димитров. По предварителни разчети 14 млн. лв. са необходими за цялостната реконструкция на Рогошко шосе в участъка на Община Пловдив, съобщи кметът.
Затова той вече е обсъдил с кметовете на обшина "Родопи" и "Марица", които са съседни на Пловдив, как е възможно заедно да кандидатстват з а съвместно финансиране и реализиране на ремонти между пътищата, които ги свързат. "Това можге да стане през ноивя програмен период за еврпоейско финансиране имогат да обхават поне 14 обекта".
Кметът припомни, че за "Голямоконарско шосе" до разклона за Цалапиша са предвидени 16 милиона. Общата сума за останалите за ремонт подобни участъци в района на Пловдив е 43 милиона лева.
Първи случай на пожар по едно от пловдивските тепета за това лято – малко преди 16 ч. е получен сигнал за пламнала растителност по хълма Бунарджик, близо до монумента Альоша, уточниха от противопожарната служба. Горели са сухи треви и храсти. На място са изпратени четири специализирани екипа, съобщи шефът на аварийно-спасителното звено към..
45-годишен турски гражданин е арестуван за притежание на 6 кг кокаин, съобщиха от Апелативната прокуратура в Пловдив. Наркотикът е намерен при претърсване на дома, който мъжът е обитавал в Пловдив. Обискът е направен на 10 юни тази година, като освен кокаина са намерени малки количества марихуана и други наркотични вещества. От прокуратурата..
Мъж загина при катастрофа с АТВ между асеновградските села Орешец и Мостово. Загиналият е бъл спътник на водача на превозното средство, който е задържан По първоначални данни, при спускане по наклон АТВ се преобърнало в дере. Пострадали са водачът, на 60 години, и 62-годишен спътник, чиято смърт е констатирана от пристигналия на място екип..
След бурен дебат общинските съветници решиха да дадат зелена светлина за изграждането на многоетажен паркинг до сградата на Хуманитарната гимназия. Разискванията по темата продължиха повече от час. За тях пристигна и депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков, на когото беше дадена думата в началото на точката. 31 общински съветници подкрепиха предложението, 11..
Много добър 4,86 е средният успех на четвъртокласниците от Пловдивска област на Националното външно оценяване по български език и литература. По математика е съответно е 4,75. Средният успех по двата предмета е 4,80. В точки резултатът е 70,51 т. по БЕЛ - малко по-нисък от средния за страната 70,9 точки и по-нисък от миналогодишния- 72,2 точки...