Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Корнелия Нинова повежда листата на БСП в Пловдив

Битката в Пловдив ще е Бойко Борисов - Корнелия Нинова

Изпълнителното бюро на БСП определи списъка с водачи на листите за предстоящите парламентарни избори, които предлага за утвърждаване от Националния съвет. Сред избраниците на ръководството на левицата са главно икономисти, финансисти, юристи, лекари и журналисти.

Листата на социалистите в Пловдив оглавява лидерът на партията Корнелия Нинова, която води и в 25-ти МИР - София. Тя съобщи, че проф. Иво Христов, който първоначално не желаеше да се кандидатира за депутат, е приел да бъде втори след нея в града на тепетата.  

Корнелия Нинова за първи път повежда червената листа в Пловдив. И така в града се очертава лидерска битка на предстоящия вот. 

Припомняме, че Бойко Борисов е вероятна номинация за водач на листата на ГЕРБ в Пловдив, а снощи стана ясно, че и съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов най-вероятно ще оглави листата на коалицията в града на тепетата. 

Ето и още от номинациите на социалистите за водачи на листи. В Пловдив - област първи е Манол Генов, начело на социалистите в Пазарджик застава Пламен Милев, а в Смолян - Александър Симов, който на  предишните избори той бе водач на листата в Кърджали. Пламен Милев е от София и е експерт по финансова политика към ИБ на БСП.

Тази събота във всички областни организации ще се проведат конференции, където социалистите ще гласуват за предложените от тях имена на кандидат - депутати, като подредят листите. Следва те да се изпратят в НС на БСП, където ще се уточнят гражданската квота и коалиционни партньори.

Лидерът на БСП-Пловдив Димитрина Вакрилова каза пред Радио Пловдив: "Най-много номинации има проф. Иво Христов, той е номиниран и за водач на листата от пловдивските социалисти. Корнелия Нинова също има много номинации, в шестте района на града. Номинирани са Георги Търновалийски и Теодора Халачева, досегашни народни представители. Предстои сериозна битка в Пловдив, логично е Нинова да се изправи срещу Борисов, ще е мъжка битка между лидерите на двете най-големи политически партии."

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изключиха момичетата, пребили своя съученичка в Пазарджик

Пет момичета, участвали в побоя над своя съученичка, са изключени от СУ „Георги Брегов“ в Пазарджик. Решението бе взето на педагогически съвет. С тях и родителите им ще работят педагози. Преди съвета ученици и родители протестираха срещу насилието в училище и поискаха оставката на ръководството. Побоят над Сияна, заснет от тийнейджъри на..

публикувано на 28.02.25 в 16:32

Млади полицаи се заклеха в Пазарджик

70 стажанти от Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик при Академията на МВР положиха клетва. На тържествената церемония в полицейския център присъстваха заместник министрите на вътрешните работи Тони Тодоров и Филип Попов и полицейски началници. След почти 7 месечна първоначална полицейска стажантите стават пълноправни..

публикувано на 28.02.25 в 15:31

Близо 9000 лева събраха ученици от Смолян за болно дете

Ученици от смолянския квартал Устово събраха над 8 700 лева за лечението на болно дете. По тяхна инициатива се проведоха благотворителен концерт и базар в читалището за събиране на средства в помощ на 10-годишния Михаил.  Към проявите се присъединиха десетки танцьори, певци и музиканти. Учениците от Основно училище „Стою Шишков“ в Устово успяха да..

публикувано на 28.02.25 в 15:10

Протест срещу насилието в СУ "Георги Брегов" в Пазарджик

Ученици и родители поискаха на протест оставката на директора на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик и най- строги наказания за момичетата от 6-ти и 7-ми клас, участвали в побоя над тяхна съученичка по- рано тази седмица. Публикуваните в социалните мрежи кадри скандализираха Пазарджик. Ние сме тук, за да подкрепим момичето, което е..

обновено на 28.02.25 в 14:03

Ремонт на ремонта - нов асфалт пропадна на улица в Ягодово

Ремонт на ремонта се налага на улица в Ягодово. След изграждане на нова канализация на улица „Христо Ботев“ и последвалото й асфалтиране, се появява пропадане на участъци.  Кметът на Община Родопи Павел Михайлов е наредил възстановяването на компрометираните участъци за сметка на фирмата-изпълнител. Улицата е в гаранционен срок от 8 години, което..

публикувано на 28.02.25 в 12:14