С мнозинство от 21 гласа „за“ и 7 „против“ бе приет бюджетът на община „Марица“ за 2021 г. Против финансовата рамка, която е 40 657 012 лв., гласува единствено групата на БСП.
Зам.-кметът на общината Петър Минков изтъкна, че приоритет и тази година са образованието, културата, здравеопазването и социалните дейности.
„За пръв път имаме бюджет от над 40 млн. лв. Изпълнението му зависи от всички нас и от развитието на пандемията в страната. Отново най-голямото перо е за образованието – за издръжка на училища, детски градини и детски млечни кухни“, подчерта Минков.
Той припомни някои от инвестициите в инфраструктурата, които предстои да се случат.
„С проекти на СНЦ “Местна инициативна група Община Марица“ ще бъдат финансирани изграждането на парка в село Труд, на спортната зала в с. Граф Игнатиево и ще бъдат реновирани някои от читалищата. Приключихме изграждането по европейски проект на компостиращата инсталация за разделно събрани зелени и/или биоразградими отпадъци в с. Ясно поле, на финал е и проектът „Рехабилитация и реконструкция на водопроводна мрежа в с. Граф Игнатиево “ , финансиран от Програмата за развитие на селските райони“ 2014-2020 г.“, изтъкна инж. Петър Минков.
При работата по финансовата рамка са взети предвид предложенията на кметовете на населените места, общинските съветници, директорите на дирекции, началниците на отдели в общинската администрация и ръководителите на второстепенните бюджетни разпоредители.
Оранжев код за високи температури обяви НИМХ за 23 юли. Денят ще бъде слънчев. В Северна България временно ще проникне относително хладен въздух. Вятърът ще бъде слаб от изток. Ще бъде горещо с максимални температури между 36 и 42 градуса. В Пловдив се очакват 40 градуса. По Черноморието ще бъде слънчево, със североизточен вятър. Максималните..
Министерският съвет ще разгледа на редовното си заседание създаването на еднолично акционерно дружество с държавно участие "Магазин за хората". То ще е под шапката на Земеделското министерство. Държавната верига ще ползва магазинната мрежа на ЦКС, като се очаква първият маркет да отвори в Пловдив през септември.
Държавата е в готовност да подпомогне хората , чийто домове са засегнати от пожарите. Това заяви пред журналисти в Пловдив министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Средствата ще бъдат осигурени от министерството. Пострадалите семейства могат да получат еднократна помощ в размер на три пъти линията на бедност, което е около 2..
Около 350 шофьори са били санкционирани в Пловдив след проверки на общинската система за видеонаблюдение. Полицаите са прегледали над 430 видеоклипа от началото на месец юни, откогато действа новата мярка за овладяване на пътните нарушения. Най-честите нарушения са преминаване на червен светофар, неспазване на пътни знаци и задължителни посоки,..
От днес в карловската болница спират да приемат жени за раждане, тъй като педиатрите от Детско отделение отказват да консултират новородени с различна степен на недоносеност. Мотивът им е, че са много натоварени. Досега един лекар е поемал всички консултации, след неговото пенсиониране няма желаещ да го замести, дори и след като на..