Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ежедневности" от карантината и с подкрепа за болни деца

| обновено на 08.03.21 в 17:22

Разкази от действителни случаи по време на ковид-карантината – това е съдържанието на четвъртата книга на учителя от СУ „Георги Брегов“ Пазарджик Илия Михайлов. Тя се казва „Ежедневности“ и за нея Михайлов споделя: „Имат отенък на карантинни настрония, пандемия и всичко, което исках да оставя зад гърба си от миналата година . С тази книжка опитвам да го направя и да продължим напред. Лошото да остане зад гърба ни“.

Преподавайки история и цивилизация, Михайлов е категоричен, че „най-ценно е това, което ни се случава всеки ден. Когато нещо се разбърка, го оценяваме“. 

Въздействащата корица на книжката е дело на талантливата Катрин Малинова. А към всяка преживелица между страниците й намират място и графики от художничката и нейна учителка по рисуване в училище „Георги Брегов“ Дияна Николова.

„Научих, че трябва да вярвам и че въпреки всичко, доброто предстои“ – казва учителят в отговор на въпрос какви уроци е научил от 1 година корона-криза. Връщайки се обратно в клас, макар и на ротационен принцип, споделя, че е щастлив наживо да поздравява учениците си с „Добър ден, добри хора“.

А като продължение на идеята от третата си книга да направи, макар и малко, добро, дарявайки средства на лечебно заведение, сега той обявява, че всички приходи от „Ежедневности“ ще дари на детското отделение по онкохематология към УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив.

Цялото интервю с Илия Михайлов може да чуете в звуковия файл. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Проф. Николай Гочев представя книгата си "Историософия"

Тази вечер в клуб „Петното“ в присъствието на автора проф. Николай Гочев ще бъде представена книгата му „Историософия“.   Модератор на срещата е Александър Секулов. Книгата „Историософия“ на проф. Гочев засяга различни теми, свързани с цивилизацията: етноси-нации-народи, античната тъга, езическите писатели, античността и злото, държавите..

публикувано на 11.02.25 в 10:31

"Кехлибарени сънища" на Костадин Жиков в Пловдив

Изложба живопис на Костадин Жиков се открива в пловдивската галерия „Възраждане“.  Художникът е нарекъл експозицията си „Кехлибарени сънища“ заради преобладаващата цветова гама, която доминира в картините му.  Освен пейзажите в охра, митологичните герои също не са чужди за автора, като в творчеството му могат да бъдат открити фигурите на..

публикувано на 11.02.25 в 07:03

С Влади Въргала- зад кулисите на театъра и киното

В Клуб "Неделя"  посрещнахме всенародния любимец Владислав Карамфилов - Въргала, който предпримиерно  открехна завесите на театрално- вариететния спектакъл "Зад кулисите". Влади Въргала  сподели от първа ръка за работата по спектакъла и вълненията преди премиерата на 11 февруари в театър "Сълза и смях". "Зад кулисите" е драматичен вариететно-..

публикувано на 10.02.25 в 15:55

Карлово поиска композицията "Изповедта на Апостола"

Кметът на Карлово Емил Кабаиванов и председателят на Общинския съвет Доньо Тодоров поискаха мултимедийната дигитална експозиция „Изповедта на Левски“ да бъде преместена от столичната галерия „Квадрат 500“ в Карлово. В писмо до министъра на културата Мариан Бачев те предлагат след закриването й в галерията, което ще стане в края на този месец,..

публикувано на 10.02.25 в 15:04
Панайот Панайотов, в средата на снимката

Искам ДПХ да възвърне славата си на най-старото в България

Минутите за култура са за артсъбитията в Пловдив, разговаряме с новия председател на Дружеството на пловдивските художници - Панайот Панайотов . Той разказва за голямата им графична изложба и за предстояща експозиция в Културния център на Радио Пловдив, в края на февруари. Дружеството на пловдивските художници представя второто издание на..

публикувано на 10.02.25 в 10:29