Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мобилните eкипи в Пловдив в готовност да ваксинират от утре


Мобилните екипи за имунизация срещу COVID-19 започват работа още от утре в Пловдив и областта, след като бъдат осигурени ваксини от РЗИ-Пловдив. Това съобщи д-р Калин Калинов – директор на дирекция "Здравеопазване" в Община Пловдив. 

"Първото количество от 400 ваксини, с които да започнем, е вече осигурено. Въпросът е оттам нататък  да се осигури периодичното снабдяване с ваксини", добави Калинов


"Разполагаме с две мобилни групи, едната ще обслужва гражданите на град Пловдив, които са възрастни или трудно подвижни, а втората ще поема за региона, където има отдалечени населени места и жителите им изпитват затруднения да стигнат до имунизационни кабинети", обясни д-р Калинов. По думите му единият мобилен екип има готовност да замине за Община Карлово по молба на тамошната администрация. В Подбалкана има доста малки села, където жителите дори нямат личен лекар, а имунизационните пунктове са далеч от тях.

Началникът на общинското здравеопазване в Пловдив уточни още, че служители на големите общински, държавни и частни предприятия, също ще бъдат ваксинирани на място.

Засега ваксината е на „Астра Зенека", чака се и доставка на продукта на „Пфайзер".  „Най-добрата ваксина е поставената ваксина", бе категоричен д-р Калинов.

"На този етап няма да предлагаме  въвеждането на допълнителни противоепидемични мерки на местно ниво, но всъщност това е по-скоро в правомощията на Областния кризисен щаб и не искаме да им изземваме инициативата", обясни ръководителят на Общинския кризисен щаб. Д-р Калинов припомни, че са увеличени леглата за пациенти с ковид в двете общински болници- в "Свети Пантелеймон" стават от 30 на 50, а в "Свети Мина се добавят още 30.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ограничиха движението по АМ "Тракия" край Пловдив за полагане на маркировка

Ограничено е движението в посока София в ремонтирания участък на АМ „Тракия“ в област Пловдив за полагане на хоризонтална маркировка. Трафикът в 11-километровата отсечка се извършва двупосочно в платното за Бургас, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Включването към АМ „Тракия“ от Цалапица в посока София се осъществява по обходен маршрут:..

публикувано на 01.06.25 в 21:06

Кметът на Пловдив отиде при хората от "Прослав" с изгорелите къщи

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и кметът на район “Западен” Тони Стойчева са на място на пожара в квартал “Прослав”.  Пожар в 3 къщи в кв. "Прослав", има евакуирани пловдивчани (допълнена) От община Пловдив посочиха, че огънят е локализиран, а пожарникарите продължават да гасят. Засегнати са 4 жилищни и няколко стопански..

публикувано на 01.06.25 в 18:40

В Калофер започват проявите за годишнината от гибелта на Ботев

В родния град на Христо Ботев – Калофер, тази вечер ще се състои заря-проверка по случай 149 години от гибелта на поета. Церемонията е пред Мемориалния комплекс "Христо Ботев" в 21:00 ч.  Преди това в националния музей "Хр. Ботев" в Калофер ще бъде открита изложба на Историческия музей в Батак, посветена на "Макгахан – благодетелят на България", и..

обновено на 01.06.25 в 17:17

Пожар в 3 къщи в кв. "Прослав", има евакуирани пловдивчани (допълнена)

Пожар избухна в 3 сгради на ул. "Битоля" в пловдивския квартал "Прослав".  На място са изпратени 6 пожарни автомобили и автомеханична стълба, но за момента не е ясна причината за пламъците. "Сигналът е подаден около 14:40 ч., първоначално за горяща барака, но колегите на място заварват 3 прилежащи еднофамилни жилищни сгради със стопански..

публикувано на 01.06.25 в 15:40

И в Пазарджик поискаха по-строги присъди за смърт на пътя

По повод международния ден на детето жители на Пазарджик участваха в мълчалив протест пред сградата на Съдебната палата в памет на децата, загинали при катастрофи.  Те призоваха шофьорите да бъдат разумни на пътя, а нарушителите, причинили смърт при шофиране след употреба на алкохол и наркотични вещества, да получават присъди за умишлено..

публикувано на 01.06.25 в 15:26