Отделението по клинична патология към „Комплексен онкологичен център“ – Пловдив разполага с най-новото поколение лабораторна апаратура - автоматизирана система за тъканна диагностика.
Според управителят на КОЦ Пловдив – доц. д-р Плaмен Фотев, по-големият капацитет на апарата дава възможност за извършване на различни по вид изследвания за по-кратък период от време и има редица предимства за пациентите.
„Благодарение на модерната апаратура, хирурзите получават най-бързо и качествено оформена диагноза, а онколозите имат възможност за песонализиране на лечението на конкретния пациент. Така пациентите, оперирани и лекувани в КОЦ – Пловдив, получават и ще получават качествена диагностика още в момента на тяхното изписване от болничното заведение.“ - съобщи д-р Десислава Ташковa - началник на отделение по Клинична патология.
Отделението по клинична патология към Комплексен онкологичен център - Пловдив е основно звено в диагностичната дейност в лечебното заведение и осигурява необходимата информация в подпомагането на ранна диагностика, профилактика и лечение на всички заболявания, лекувани в болницата.
„Комплексен онкологичен център“ – Пловдив е и единственото лечебно заведение в Южна България, в което се провежда високоспециализирано изследване за окончателно определяне на НЕR2 статуса при пациенти с карцином на млечната жлеза с гранични стойности на рецептора.
Според доц. д-р Плaмен Фотев: „Модерната апаратура, с която разполага здравното заведение, е третата в страната след Университетската специализирана болница за активно лечение по Онкология ( УСБАЛО) и Специализирана болница за лечение на онкохематологични заболявания, намиращи се в град София и нарежда КОЦ – Пловдив сред водещите онкологични центрове в страната.“
Общо 7017 са кандидат-студентите, подали документи за Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ тази година, съобщи заместник-ректорът по учебна дейност проф. д-р Пламен Стоянов. Кандидат-студентите ще се съревновават за 3024 места, субсидирани от държаватаи 1114 за обучение срещу заплащане. Най-младият кандидат-студент е момиче на 17..
46.75 точки по БЕЛ имат учениците на НВО в X клас от Пловдив и областта . Това сочи статистиката, която обявиха от Регионалното управление на образованието. Националното ниво е със среден брой точки 47.47. По втория изпит от НВО - математика резултатите са по-ниски. Средният брой точки е 32.62 , което пък е най-доброто представяне на учениците за..
17 ученици в 7 клас имат 100 точки от НВО по математика в Пловдив и областта. Това сочат данните на Регионалното управление на образованието. Днес от МОН оповестиха резултатите на национално ниво. От тях стана ясно, че първенството държи София-град, веднага след това са резултатите на учениците от Варна и Смолян. От данните за Пловдив и..
Единственият български дервиш в Пловдив Васил Тосев показа прочутия танц на дервишите. Той е посветен за дервиш в най-важния център на суфите – турския град Коня, където от 700 години пребивават танцуващите от ордена Мевлеви. Турски народни танци показаха и момичетата от групата „Ачелия“ към Центъра за подкрепа на личностното развитие в..
От следващата седмица започват мащабни ремонти по знакови улици и булеварди в града на стойност 85 милиона лева. Строителството е планирано през летните месеци, които съвпадат с ваканцията на учениците, за да не се създава излишно напрежение. В понеделник стартират ремонтите по две ключови пътни артерии в града, съобщи в интервю за Радио Пловдив..