Окръжна прокуратура – Пловдив внесе в съда обвинителения акт на 23 годишния Митко Михайлов от Асеновград, който преди година уби по особено жесток начин тригодишният син на жената, с която е живеел на семейни начала.
Смъртта на детето бе установена в болницата, където е заведено, след като е открито паднало на улицата. Медиците установяват множество травми, включително по гърдите и корема и кръвонасядания по главата и по цялото тяло., причинени от побой.
Припомням, че случаят беше широко отразен и предизвика събиране на граждани пред болницата в Асеновград, а с акт на главния прокурор Иван Гешев разследването бе възложено на Националната следствена служба. То установи, че става дума за умишлено убийство, извършено според мъжа, защото детето постоянно плачело и не се отделяло от майка си.
Михайлов е с мярка за неотклонение „Задържане под стража“. За престъплението си той може да получи присъда от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна.
Предстои разпоредително заседание по делото.Голяма ВиК авария наводни обширен район в кв. "Кючук Париж". Внезапно спукване на стар етернитов водопровод е предизвикал наводнение по ул."Пере Тоше", до пресечката с ул. "Дрин". Залято е цялото пътно платно, а колите едва минават през наводнения участък, алармира жителите на квартала в социалните мрежи. От ВиК - Пловдив потвърдиха..
Нови случаи на замърсяване на атмосферния въздух на град Пловдив от производствени цехове установиха екипите на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив. Става дума за две бази на едно и също дружество, намиращи се в район „Южен“ и в район „Северен“, чиято основна дейност е продажба, разкрой и кантиране на мебелни..
Министерството на земеделието и храните не определя ценовата политика за храните и по никакъв случай няма да стане арбитър в продоволствените отношения, заяви в Брестовица министърът на земеделието и храните Георги Тахов. Ние пишем законопроект, свързан със скъсяване на веригите на доставки или т.нар агрохранителна верига, който ще е готов до две..
Община Асеновград представи новите седем електрически автобуса, които бяха доставени преди дни. Те ще подменят изцяло автобусите, които обслужват петте градски линии. Електрическите автобуси са на стойност 5,8 млн. лв. и са закупени по проект, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, каза кметът на Асеновград Христо Грудев...
10-тото юбилейно „Кафе на толерантността“ събра в Джумая джамия представители на държавната и общинската власт и на различни етнически общности в Пловдив. Присъстваха секретарят на областната управа Евелина Апостолова, председателят на ОбС Атанас Узунов, зам.-кметовете Пламен Панов и Ерол Садъков. Събитието уважиха също заместник главният..