Едни от най-силните и трайни влияния в живота на всеки от нас, са натрупани в детството, в младежките години. Там се кодира много от информацията, която съществено ни изгражда в развитието напред. Там, в детството се оформят усещания за уют, топлина, свобода, обич или техните липси. Замислям се над тези факти, през погледа на преживяваното днес. Какво влияние и що за код ще придобият децата ни?! Какви усещания ще владеят над тяхната емоционалност?!
Всеки от участниците в "Извънредни мисли_Ревизия", отговаря на три еднакви въпроса:
Как се казвате и къде се намирате в момента?
Как се промени живота ви в последната година, как е организиран той?
Кое е различнито, което присъства в мислите ви, една година след началото на пандемията?
Георги Грозев е зрелостник на НУМТИ "Добрин Петков" гр. Пловдив, в класа по тромпет на Пенчо Пенчев. Младият музикант се изявява изключително успешно както на българската, така и на световната музикална сцена, а отличията и наградите са многобройни.
Започна репетиционният процес на новата продукция на Шекспирова компания „Петровден“ – „Ромео и Жулиета: любовта като обред“. Премиерите ще се състоят на 1 и 2 август 2025 г. от 21:00 ч. на традиционната открита сцена в ОУ „К. Величков“, с. Паталеница. "С тазгодишната постановка отбелязваме 25 години от първото представление на „Ромео и Жулиета“ в..
В предаването за книги на Радио Пловдив на 19.07.202 5г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ Маргьорит Юрсенар. Даровете на Алкипа. 80 стр., ок. 3А, Парадокс, 2025. Дейвид Балдачи. Процесът. 472 стр., 5А, Обсидиан, 2025. Гарет Рубин. Холмс и Мориарти. 322 стр., ок.5А, Вакон ЕООД, 2025...
Детският симфоничен оркестър "Дивизи" – Пловдив вече работи по проект, финансиран по Културния календар на община Пловдив. През октомври в Пловдив ще гостува известната българска цигуларка, която работи в Консерваторията в Лозана, Швейцария - Деница Казакова, тя ще проведе с децата майсторски клас. Децата от оркестъра, които са на..
Изложба живопис с произведения на занакови художници от 60-те години на миналия век откриват тази вечер в Балабановата къща от 18 ч. Изложени ще бъдат платна на Георги Божилов – Слона, Кольо Витковски, Енчо Пиронков, Емил Стойчев. Всички 26 платна са собственост на Общински институт „Старинен Пловдив“. Разгледани ще могат да бъдат и..
Кой е Боян Магесник, по- известен като Боян Мага? И защо отказва на Симеон да бъде наследник на короната? Наистина ли е казал "Аз не съм от този свят". Опит да поповдигнем завесата за този дух, казват пазител на България, правим с проф. Дамян Попхристов. С лушайте, интересно е.