Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С ДПС държавното управление е било винаги успешно

| обновено на 05.04.21 в 15:18


Резултатите след вчерашния изборен ден за 45-то НС все още не са окончателни, не всичко е преброено. Очертава се обаче сравнително ясно картина –  не седем, а с една по-малко формации почти сигурно влизат следващия парламент.  

Една партия от прогнозираните – ВМРО – вероятно отпада, но окончателните резлутати се очакват.  

Едно е сигурно – ГЕРБ са печеливши с тези избори, с най-много електорален вот. 

Изненадата  е второто място за партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“. 

БСП минава на трето място. Засега е така.

Гласовете за ДПС също носят някои изненади по места – за Пловдив Област те са трети  по предпочитаемост от гласоподавателите.

Така, със сигурност техен представител в новия 45-ти парламент ще бъде водачът на листата им Рамадан Аталай. 

- Кое е изненадващото от сегашните резултати?

 - Имаме ръст на добрите резултати от предишните избори – 2017, надвишаваме ги - казва Рамадан Аталай.  ГЕРБ са най-губещите, самочуствието, че са непобедими, се срути,  загубата им е от над 30% - смята той. 

"Втората формация – това е проедният очакван месия от българското общество, който да оправи държавата.  Не видяхме обаче призив за мажоритарност, без нито един плакат, който да призовава за това. Нито с идеи, нито с програма тази формация печели второто място" - категоричен е Рамадан Аталай. 

- Какво става, ако ГЕРБ не успее да усвои мандата за съставяне на правителство? И  последващата параментарна въртележка?

- Не врявам ДПС да  е неприемлива за коалиции. Нашата идея винаги е била за работеща формула за стабилността на държавата. Очакваме да видим програмите и на другите.

Най-вече да видим  програмата и на втората предпочетена формация. 

Аз не знам, кой  ще управлява иначе тази държава. Да се изчакат крайните резултати, все пак.  Да видим на каква ценностна, идейна база ще се стъпи, а не само по оста ляво - дясно, смята кандидатът на ДПС. 

- Има и още един вариант – третата по ред политическа сила да поеме мандат. Ние сме показвали че когато получим мандат, държавното управление винаги е било успешно! - уверен е Рамадан Аталай. 

- Всички обаче, засега се дистанцират категорично от коалиция с ДПС?

- А защо? Какви са им аргументите?  Те дори не са обявили конкретни програми - отговаря политикът от Движението.  Освен ДПС няма друга формация, на политическия терен, която така ясно да е обяснила своята управленска програма.  Нито ГЕРБ, нито останалите го правят! 

Благодарим  на всички, дори и на тези, които ни пречиха,  затова  и успяхме  достатъно добре да си изразим визията за държавно развитие!

ДПС ще направи необходимото за това. Движението никога не си е оставяло круцата в калта!   - категоричен е  бъдещият нов депутат Рамадан Аталай. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Таня Колчакова–Янева, бивш зам.- кмет на Пазарджик

Работих във враждебна среда, да напусна поиска кметът на Пазарджик

„Решението да не бъда вече на този пост не е мое, а на кмета на община Пазарджик“, заяви на пресконференция Таня Колчакова–Янева, която до преди дни заемаше длъжността заместник-кмет, отговарящ за образованието, културата, младежките дейности и спорта в общината. „Никога политиката не е била моя самоцел. Приех да бъда заместник-кмет, защото..

публикувано на 22.10.25 в 14:18

Подкрепа за малките и средни предприятия в строителството

Дигиталната трансформация не е само за администрацията – тя е и за бизнеса! Дейност 3 от Инвестиция C10.I6 осигурява логистична подкрепа за малките и средните предприятия – проектантски бюра, строителни и консултантски фирми, които искат да прилагат СИМ/BIM в своята работа. Дейността включва изграждане на уеб-базирана..

обновено на 22.10.25 в 13:12

Трябва да има часове за възпитание в социални умения

Трябва да има часове за възпитание в социални и граждански умения в училище, за да предотвратим жестоки случаи на агресия сред децата. Това коментира психологът Иван Игов след поредица от случаи, в които ученици наръгаха техни връстници с нож.   Той добави, че древните гърци още са използвали училището като средство за възпитание, което..

публикувано на 22.10.25 в 10:11

Даваме 10-дневен срок да се реши проблемът с транспорта до Труд

Жителите на Труд, недоволни от транспорта, пренасят протеста си в Общинския съвет на Марица. " Това, което може да се промени, е общинският съвет на Марица да гласува този проект и да задължи кмета Димитър Иванов в определени срокове да извърши тези промени" – заяви в интервю за Радио Пловдив общинският съветник Станимир Тончев...

публикувано на 22.10.25 в 08:35
Светлин Тачев

ГЕРБ стои статично, а "ДПС-Ново начало" набира сила

"По-скоро ГЕРБ стои статично, докато "ДПС-Ново начало" започва да набира сила. И, както знаем, когато два съда се разширят в тясно пространство, в което няма накъде повече, единият от двата ще се счупи". Така политологът Светлин Тачев картинно описа напреженията между две от основните политически сили в страната, породили и стремежа да бъдат..

публикувано на 21.10.25 в 16:04