Първо заседание ще проведе днес новоизбраното 45-о Народно събрание.
То е свикано с указ на президента Румен Радев и насрочено за 09.00 часа.
Новите депутати предпочетоха тържественото му откриване да се проведе в старата сграда на парламента на площад „Народно събрание“, с емблематичния надпис „Съединението прави силата“, вместо в бившия Партиен дом.
По традиция заседанието ще започне с химните на България и Европейския съюз и ще бъде пряко предавано по обществените радио и телевизия.
То ще бъде открито от най-възрастния народен представител - Мика Зайкова от „Има такъв народ“.
В парламента влизат общо 6 партии. Най-голяма ще бъде групата на ГЕРБ – 75 депутати, „Има такъв народ“ – 51, БСП – 43, ДПС – 30, „Демократична България“ – 27 и „Изправи се! Мутри вън!“ – 14.
Депутатите ще положат клетва, а президентът Румен Радев ще отправи обръщение към нацията от парламентарната трибуна.
Изявления ще направят лидерите на представените партии и коалиции, след което ще бъде избран председател на новото НС.
Новият кмет на пазарджишкото село Драгор ще бъде избран следващата седмица. Причината е големият брой кандидати, участвали на първия тур вчера – общо петима. Идната неделя – 23 февруари, се очертава балотаж между Георги Търлев от Коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ и Асен Чавдаров от Земеделски народен съюз. Избирателната..
Безплатни прегледи по повод Световния ден на бъбречното здраве ще се проведат в последните 10 работни дни на февруари 2025 г. в приемния кабинет на Отделението по Нефрология на "УМБАЛ -Пловдив" . На желаещите ще бъде извършен профилактичен преглед и ехографско изследване, а при необходимост ще бъдат насочени към допълнителни консултации...
Националният институт по метеорология и хидрология обяви за днес жълт код за значителни валежи в 14 области в страната – Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Сливен, Ямбол, Бургас, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Добрич, Варна и Шумен. От Агенцията „Пътна инфраструктура“ призоваха шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да..
Временният председател на БСП Атанас Зафиров е избран за лидер на партията. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Зафиров победи на балотажа Борислав Гуцанов. До балотажа се стигна, след като преди обед общо седем души се впуснаха в битката за партиен лидер от избраните общо 17. След първи проведен тур за..
В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..