По думите му, това мнозинство не е лесно, тъй като се приема, че мнозинство без ГЕРБ би могло да бъде и мнозинство без ДПС, което прави интересна ситуацията в страната, която през последните 10 години ГЕРБ в съдружие или подпомагани от ДПС, са управлявали. Това дава шанс за разграждане на структури, с които държавата е обраснала.
Смилов допусна, че около тази програма може да бъде конструирано мнозинство на т.н. "протестни" партии, но и с инцидентна, или подкрепа на принципна основа, и на БСП.
Що се отнася до ДПС, Правителство, което да се обвърже с подкрепа на ДПС в този момент, по-скоро би било грешка от страна на новите партии.
Връщането на мандата е предизвестено, тъй като в настоящия Парламент ГЕРБ няма партньори за създаване на Правителство, а в създадената ситуация предложеният персонален съсав е без значение.
Комисията, оглавена от Манолова за ревизия на досегашното управление, буди притеснения, заради задачите, които си е посавила. "Тя може да се загуби в счетоводство. Проблемът на ГЕРБ не е в това, че някоя сделка е сбъркана, а това че имаше знакови скандали, довели до протестите. За всеки от тях трябва да бъде създадена специална анкетна комисия".
Отпадането на мажоритарното гласуване за разглеждане в този момент, е добър ход. Като аргумент Смилов посочи, че ГЕРБ използват ситуацията, за да всеят разкол и това е една от "закачките" към мнозинството.
Ролята на президента остава в момента на втора линия, защото голямото събитие е наличието на Парламент. "България е парламентарна република и в тази ситуация президентът Радев с ролята му за съставяне на Правителството е по-скоро логистична".
Президентът Румен Радев наложи вето върху разпоредби от приетите на 31-и юли промени в Закона за държавата собственост. В мотивите си държавният глава посочва, че приетите в последния момент промени отнемат установени в закона гаранции при осъществяване на определени разпоредителни сделки с имущество, поверено на държавата, и се улеснява продажбата..
Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол коментира председателят на сдружението „За достъпна и качествена храна“ Андерй Велчев. По думите му от една страна е хубаво, че има видими усилия, но те не дават гаранция за промяна на нелоялните практики на пазара. Ден преди изтичането на..
"Съединението" на Венера и Юпитер на 11 и 12 август 2025 г. ще бъде едно от най-зрелищните астрономически явления за лятото, особено за любителите на небето, твърдят астрономи. Всъщност, обясни д-р Милен Минев от НАО "Рожен", това явление е обичайно и циклично и не е от особен интерес за учените, което не отменя любопитството за любителското око...
Днес е официалното откриване на 13-ият Национален събор на народното творчество в Копривщица. Това издание е юбилейно - навършват се 60 години от началото на инициативата. Съборът се провежда на всеки 5 години с изключение на прекъсването по време на Covid-пандемията. Откриването е в 11 ч. Патрон е министър-председателят Росен Желязков,..
Промените в закона за движение по пътищата целят индустриално събиране на глоби, а не превенция на пътния травматизъм. Това коментира Богдан Милчев от Института за пътна безопасност след като депутатите приеха изменения, свързани с шофьорите. Основно те са за по-високи глоби, за засичане на средна скорост и за уеднаквяване на наказанието при..