Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва залесяването на новата горичка „Слънчев лъч” в „Тракия”

| обновено на 23.04.21 в 11:41

В най-младия пловдивски район започва ново начинание, посветено на Деня на Земята  – създаването на горичката „Слънчев лъч”. Тя ще се намира в продължението на парк „Лаута” и ще допълни зелената система на квартала. 

Гражданската инициатива е  с организатор Вера Вулджева от Bgreen в партньорство с Еко Училище "Слънчев лъч" и  с подкрепата на "Подай ръка - Заедно за по-добро бъдеще " и кмета на „Тракия” Костадин Димитров .

Целта на организаторите и участниците е да подкрепят природата, като се включат в озеленяването на район „Тракия”, давайки добър пример на подрастващите.  Проектът се реализира съобразно практиките на биодинамичното земеделие, като с него са съобразени времето и начина на засаждането, торенето и мулчирането.

Теренът е предварително почистен, а след засаждането дърветата ще бъдат укрепени по подходящ екологичен начин.

През 2021 година кметът на „Тракия” Костадин Димитров поде  инициатива за засаждане на около 1000 дървета на много площи в целия район. 

Екипът, голяма част от родителите и децата от Еко училище "Слънчев лъч" прегърнаха идеята също, както и приятели, природолюбители, близки и съвършено непознати хора”, споделя Вера Вулджева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

С "огнено сърце" украинците в Пловдив почетоха Родината

Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна.  За тях и семействата им  24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си.  Споделят, че руската военна..

публикувано на 24.02.25 в 19:25

Трима леко пострадали на пътя Пещера - Батак

Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата.  По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..

публикувано на 24.02.25 в 17:33

Пловдивската полиция иззе при спецакция дрога и флакони с райски газ

Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив.  В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..

публикувано на 24.02.25 в 16:53

Почистват канал „Паша арк“ в Пазарджик

Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик.  Срещата е организирана..

публикувано на 24.02.25 в 15:46

ДСБ внася в НС декларация срещу агресията на "Възраждане"

ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..

публикувано на 24.02.25 в 14:36