„Алтер его” - архиварят се смее
Смях от архивите на „Алтер его“ ще звучи тази събота. Без гости. Чиста сатира. Сега е моментът да чуете неща, които може би сте пропуснали. Този радио-маньовър се налага поради ангажиментите на водещия и неговото алтер его към „Младият Пловдив чете“ - на 24-ти от 11 часа Петър Краевски и Краю Петровски ще водят творческа работилница онлайн в Zoom.
Все още имате време да се запишете за участие на имейл: plovdivchete@gmail.com.
Ако направите това, ще получите код за участие в сесията, която е на тема „Сатирата – малката сестра на поезията“. Ще има теория, практика и творчески предизвикателства. А ако по време на уъркшопа се роди нещо наистина весело и оригинално, то ще прозвучи в следващите издания на „Алтер его“.
И още нещо – всеки участник ще получи книга от Петър Краевски по избор. С автограф. Може да избирате между:
·„Стриптийз по всяко време“, афоризми, ИК „Шут“, 1990.
·„Вятър от консерва“, сатирични стихове и епиграми, ИК „Златен муфлон“, 1992.
·„Ало, как сте?“, сатирични стихове и епиграми, ИК „Жанет 45“, 2001.
·„Сомнамбул“, стихове, ИК „Жанет 45“, 2006.
·„Чат, или Сбогуване с Аркадия“, роман, ИК „Жанет 45“, 2009.
·„Операция „Райски газ“, хумористични разкази, ИК „Жанет 45“, 2012.
·„Изгорени писма“, стихове, ИК „Жанет 45“, 2015.
·„Хумус“, стихове, ИК „Жанет 45“, 2017.
„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч.
Повторенията са в неделя от 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.
„Алтер его” - усмивка с едно на ум!
Автор и водещ: Петър Краевски
Марица (Пловдив) взе гейм на полския първенец Девелопрес (Жешув), но отстъпи с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 16:25) при гостуването си в зала Подпромье в първия си мач от програмата на група Е в Шампионската лига. В началото на срещата Девелопрес се възползва от своето домакинско преимущество, за да отвори ранна преднина от 10:5, която полякините увеличиха..
Отборът на Марица (Пловдив) стартира днес участието си в груповата фаза на волейболната Шампионска лига при жените. Жълто-сините се изправят срещу полския Девелопрес (Жешув) в двубой от група Е на най-авторитетния европейски клубен волейболен турнир. Състезателките на Ахметджан Ершимшек вече проведоха две тренировки в зала "Подпромие", където ще бъде..
Ясни са съдиите, които ще водят мачовете на пловдивските отбори през уикенда. Локомотив - Монтана беше поверен на Иван Иванов, а Ботев - Черно море ще води Мариян Гребенчарски. Ето и назначенията: 28 ноември 2025 г., петък, 17:30 ч. ПФК Локомотив Пловдив 1926 АД - ПФК Монтана 1921 ГС:Михаел Петков ПавловАС1:Иван Радославов ИвановАС2:Радослав..
Дисциплинарната комисия към БФС наложи поредните глоби на пловдивските Ботев и Локомотив заради поведението на техните фенове по време на двубоите от изминалия 16-и кръг на първенството. "Жълто-черните" са и с последно предупреждение за лишаване от домакинство. Ето какво гласи решението на ДК от днес : За обидни и нецензурни скандирания, на основание..
БК Локомотив (Пловдив) надигра БК Левски с 82:70 (21:16, 18:18, 25:22, 18:14) като гост в зала „Триадица“ в София в двубой от деветия кръг на НБЛ. Победата за гостите беше трета поредна и общо пета, докато баскетболистите на Левски претърпяха втора поредна и общо седма загуба. Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което пловдивчани..